عضویت در تلگرام جذاب

ads
adsads

مروری بر گذشته

عکس

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون

عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

طبق گزارش روابط عمومي اين فيلم، یکی از مشهورترین عوامل حاضر در فیلم محمد رسول‌الله (ص)، تدوین‌گر آن، روبرتو پرپینانی، است؛ تدوین‌گری اهل ایتالیا که از دهه‌ی شصت میلادی در سینما فعال بوده و از برناردو برتولوچی، برادران تاویانی، مارکو بلوکیو گرفته تا میکلوش یانچو، ویم وندرس و کریستف زانوسی با او همکاری کرده‌اند. او از دهه‌ی هشتاد با سینمای ایران آشنا شده است، از زمانی که فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های مختلف جهانی به نمایش درمی‌آمدند. پرپینانی می‌گوید: «برایم جالب بود که سینمای ایران از فرهنگی قابل درک برای همه الهام می‌گیرد و این قابلیت خلاقانه را دارد که پس از مشاهده‌ی واقعیت‌ها، آنها را با نگاهی شاعرانه تصویر کند. اولین فیلم ایرانی که دیدم باشو غریبه کوچک نوشته و ساخته‌ی بهرام بیضایی بود. بچه‌های آسمان را بعدها روی DVD دیدم و تحت تاثیر ذات مثبت سینمایی و خط روایی شاعرانه‌اش قرار گرفتم. از دیگر فیلمسازان ایرانی که به واسطه حضورشان در جشنواره‌ها از نزدیک نیز با آنها آشنا شده‌ام، کیارستمی و همین طور فرهادی را می‌توانم نام ببرم که البته او را پس از دریافت جایزه‌ی اسکار جدایی نادر از سیمین شناختم.»

اما شخصی که پرپینانی را به مجید مجیدی معرفی کرده و باعث شده که در یک فیلم ایرانی فعالیت کند ویتوریو استورارو بوده است؛ دوستی قدیمی که از دهه‌ی شصت میلادی با پرپینانی همکاری کرده: «زمان تدوین نخستین فیلمم پیش از انقلاب (برناردو برتولوچی، ۱۹۶۴) با استورارو آشنا شدم. از آن زمان، من و ویتوریو در فیلم‌های زیادی با هم کار کرده‌ایم و رابطه‌ی دوستی و احترام‌آمیزمان محکم‌تر از پیش شده. پس از پایان فیلمبرداری محمد رسول‌الله (ص)، ویتوریو درباره‌ی من با مجید مجیدی صحبت کرد و بلافاصله جذب این پروژه بزرگ با محوریت پیامبر اسلام شدم. آن چه می‌توانستم از وجود خودم به این پروژه سینمایی ارزانی کنم، علاقه عمیقی بود که به وجوه متعالی و عرفانی نهفته در روح بشر داشتم. به عبارتی، نقشی که می‌توانستم در این کار داشته باشم، نه از روی پیش‌داوری بود و نه لزوما جانبدارانه، بلکه آن چه مرا عمیقا جذب کرد، کشف زوایای تاریک دایره‌ی شناختم بود.» او درباره‌ی همکاری‌اش با مجیدی به یاد می‌آورد که این کارگردان بیشترین سعی‌اش را کرده تا درونمایه‌ی فیلم را متوجه شود و کار را براساس آن جلو ببرد: «در خصوص نقشم به عنوان یک همکار و برخوردم با مجیدی، برایم مهم بود به آن چه او قصد داشت در رابطه با جهان‌بینی‌اش به من انتقال دهد، توجه نشان دهم. وقتی به حرف‌های او گوش می‌دادم و موادی را که در اختیار داشتم تماشا می‌کردم، می‌دیدم که او در توصیف باورهای خود از ابزار روایی ناب و جذابی بهره می‌برد و احساس می‌کردم که هر چه از آن پس انجام می‌دهم، به طور طبیعی تحت تأثیر توانایی او در انگیزه دادن به من بود؛ گویی به طریقی، واسطه یا ابزار او شده بودم.»

پرپینانی برای فیلم محمد رسول‌الله (ص) ارزشی فوق‌العاده قائل است، نه فقط از جنبه‌ی حرفه‌ای و فنی که از جنبه‌ی معنوی: «شک ندارم که نقشم در این پروژه، ارزش قابل توجهی در کارنامه حرفه‌ای من خواهد داشت. این را از آن جهت می‌گویم که به نظرم این فیلم عزم خود را جزم کرده تا در جایگاهی بالاتر از عرف نمایشی سینما قرار بگیرد. با استفاده از تصاویر، جلوه‌های بصری، صدا و موسیقی شگفت‌انگیز خود می‌کوشد باشکوه باشد و خلاصه همه چیز دست در دست هم می‌دهد تا مقام متعالی پیامبر اسلام را در تاثیرگذارترین حالت خود نشان دهد. اما در نهایت، آنچه بیشتر اهمیت پیدا می‌کند، آن رسالت معنوی‌ای است که در پس فیلم، محکم و قدرتمند، جلوه می‌کند که به مدد قابلیت‌های فراموش‌نشدنی نهفته در دل آن محقق شده است.»

این فیلم به تهیه کنندگی شرکت نور تابان و کارگردانی مجید مجیدی بخشی از دوران کودکی پیامبر اکرم (ص) را به تصویر می کشد. در ادامه 30 عكس از مجموعه عكس هاي اين فيلم مشاهده مي شود.

 

g94 6 85 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 86 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 87 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 88 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 89 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 90 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 91 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 92 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 93 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 94 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 95 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 96 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 97 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 98 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 99 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 100 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 101 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 102 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 103 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 104 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 105 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 106 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 107 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 108 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 109 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 110 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 111 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 112 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 113 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 114 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 115 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

g94 6 116 عکسهایی از فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

عصر ایران

عضویت در تلگرام جذاب

پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی