ads
adsads


مروری بر گذشته

عکس

بیوگرافی هنرمندان

عجایب اسرار آمیز جهان

مطالب گوناگون

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون

جدیدترین محصول هیوندای، خودروی لانه زنبوری+عکس

0.938686001326960270 jazzaab ir جدیدترین محصول هیوندای، خودروی لانه زنبوری+عکس
 

 
هیوندای نمونه مفهومی تازه‌ای طراحی کرده که همزمان یک خودروی کوچک با هشت سرنشین، لیموزین و کاروانی برای کمپ شبانه است. همه چیز این خودرو از صندلی‌ها تا چیدمان آنها، چراغ‌ها و فرمان خودروشش‌ضلعی است.
روزهای پایانی این هفته، هیوندای برای اولین‌بار نمونه مفهومی چندمنظوره این شرکت را که ساختاری لانه زنبوری دارد، در نماشگاه خودروی دهلی نو در هند به نمایش خواهد گذاشت. در طراحی این نمونه مفهومی از زبان طراحی «تجسم سیال» این شرکت برای ایجاد فضای شش‌ضلعی که به اختصار HND-7 نامیده می‌شود، استفاده شده است. این خودرو 8 صندلی شش‌ضلعی دارد که مانند قطعات پازل در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و می‌توانند با چیدمان‌های گوناگون، حتی تبدیل به لیموزین شوند!

0.601179001326960271 jazzaab ir جدیدترین محصول هیوندای، خودروی لانه زنبوری+عکس


این نمونه تازه از موتور توربوشارژ و بنزین‌سوز  1.2 لیتری کاپا که متعلق به هیوندای است، بهره خواهد برد و برای انتقال نیرو از جعبه‌دنده شش‌سرعته خودکار استفاده خواهد کرد.
برای استفاده بهینه از فضای داخلی این خودرو از طرح شش‌ضلعی که مطلوب‌ترین طراحی برای به حداکثر رساندن فضای قابل استفاده در معماری و طبیعت است، استفاده شده و هشت صندلی این خودرو، غیر از ردیف دوتایی جلو در دو ردیف سه‌تایی چیده شده که صندلی میانی جلوتر آمده و وسط صندلی‌های ردیف جلو قرار می‌گیرد. همان‌طور که می‌بینید برای چیدمان این صندلی‌ها نیز از فضای داخلی کندو و شش‌ضلعی‌هایی که زنبورهای عسل می‌سازند، الهام گرفته شده است. با این روش در فضای داخلی صرفه‌جویی شده اما این موضوع که سرنشین وسط ردیف جلو خیلی به راننده و فضای هدایت خودرو نزدیک است، می‌تواند نگران‌کننده باشد.

0.020127001326960272 jazzaab ir جدیدترین محصول هیوندای، خودروی لانه زنبوری+عکس


صندلی‌های میانی می‌توانند در صورتی که به وجود آنها نیازی نباشد، تا شده و به دسته صندلی برای سرنشینان دیگر تبدیل شوند. با تا شدن صندلی‌های ردیف دوم خودرو به لیموزین تبدیل خواهد شد و با تا کردن صندلی‌های ردیف آخر می‌توان فضای بار کافی در اختیار داشت. در صورتی که به فضای بار بیشتری نیاز باشد، تمامی هفت صندلی عقب تا می‌شوند تا به یک صندوق عقب ایده‌آل تبدیل شوند. در این خودرو حتی امکان استراحت سرنشینان پس از یک سفر طولانی پیش‌بینی شده و می‌توان با تا کردن تمامی صندلی‌ها، حتی صندلی راننده فضایی کافی برای استراحت ایجاد کرد.
طراحی درهای خودرو که از قسمت میانی باز می‌شوند، باعث شده سوار و پیاده‌ شدن سرنشینان آسان باشد. در پشت خودرو نیز رو به بالا باز می‌شود و فضای مورد نیاز برای سرنشینان را اشغال نخواهد کرد. طراحی لانه زنبوری را می‌توان در بخش‌های دیگر این خودرو مانند چراغ‌های ال.ای.دی جلوی آن، بخش‌های کنترل و هدایت لمسی خودرو و بخش یونیزه و تصفیه هوای درون آن مشاهده کرد.

0.938686001326960270 jazzaab ir جدیدترین محصول هیوندای، خودروی لانه زنبوری+عکس


هیوندای می‌گوید این نمونه مفهومی کامپکت که فضای خارجی چندانی را اشغال نخواهد کرد، می‌تواند در دهه‌های آینده مورد استفاده خانواده‌های جوان در هند و سایرکشورهای پرجمعیت با خیابان‌های شلوغ قرار بگیرد. این خودرو تنها اندکی کشیده‌تر از نمونه کامپکت ix20 است که طراحی بدنه از آن اقتباس شده و به طول 430 سانتی‌متر، عرض  182 و ارتفاع 165سانتی‌متر طراحی شده است. فاصله محوری 275 سانتی‌متر و چرخ‌ها 19 اینچی (45.8 سانتیمتر) خواهند بود.

 
 
خبر آنلاین
 


پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی