عضویت در تلگرام جذاب

ads

ads
adsads

مروری بر گذشته

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون
آرایشگری هنری زادور

عکاسی در هوای بارانی / تصویری

 

عکاسی در هوای بارانی

 

بسیاری از عکاسان آب و هوای نامناسب را به عنوان یکی از بدترین چیزها برای تهیه عکس های باکیفیت در محیط بیرون درنظر می‌گیرند. به عقیده من برای عکاسی چیزی به نام آب و هوای خوب یا بد وجود ندارد و هر آب و هوایی زیباییِ خودش را دارد. آب و هوای بد و به ویژه نوع بارانیِ آن بهترین زمان برای بیرون رفتن و گرفتن عکس هایی زیبا و نادر می‌باشد، عکس هایی که می‌توانید با آن ها مجموعه کارهایتان را کامل تر کنید.
در این پست قصد داریم برای شما مجموعه ای شامل ۳۵ عکس را به نمایش بگذاریم. این عکس ها که تماما در هوای بارانی گرفته شده اند در عین زیبایی و لطافت فریبنده شان در نوع خود نیز منحصر به فرد می‌باشند. حال، قهوه داغی آماده کرده و از لحظات میخکوب کننده بارش باران لذت برید!

قبل از پرداختن به عکسها ذکر دو نکته را ضروری می‌دانم:
1.    برای حفظ معنای اصلی عناوینی که به عکس ها اختصاص داده شده اند ترجیح داده ام نام آن ها را به زبان اصلی در ابتدای شرح هر عکس قرار دهم.
2.    هر کجا که احساس کرده ام به توضیحات بیشتری نیاز بوده آن ها را با علامت “ ⃰ ” جدا و در انتهای شرح هر عکس قرار داده ام.

A Walk In The Rain. بیایید به این عکس بارانیِ تاریک و زیبا نگاهی بیاندازیم. آیا شما ترکیب بسیار خوبِ تاریکی، باران و چتری رنگارنگ را دوست دارید؟ من که دوست دارم.

 

عکاسی در هوای بارانی

Gutter. به گونه ای به این عکس نگاه نکنید که تنها لبه پشت بام بعلاوه چند قطره باران را ببینید. آن را احساس کنید، همانگونه باشید. سعی کنید به این بیاندیشید که هنرمند در هنگام گرفتن این عکس به چه می‌اندیشیده است.

 

عکاسی در هوای بارانی
Rain & Moth. اگر این جانور را در نزدیکی کیبوردتان مشاهده می‌کردید عکس العملتان چگونه بود؟ احتمالا آن را می‌گرفتید و از پنجره به بیرون پرتاب می‌کردید! کل این عکس عالی به نظر می‌رسد و همین باعث شد که چند دقیقه ی دلپذیر به آن خیره شوم.

 

 

Rainwalk. نامی‌که به این عکس اختصاص داده شده (Rainwalk) احتمالا بهترین نام برایش بوده است. هر چند این عکس عناصر چندان زیادی را در خود جای نداده اما آن قطرات باران، افکت بوکه و لامپ های رنگارنگ متفاوتی که در زمینه قرار گرفته اند آن را عکسی شایان توجه می‌نمایند. (Image Source: Evgeniya Righini-Brand & My God, It’s Full Of Stars!)

 

It’s Still Sunny At The Lake. این عکس، عکسی است بسیار ژرف و زیباییِ آن عمدتا توسط دو عنصر حاصل شده است: نور خورشید و تیرگیِ زیر ابرها.

 

Cloud Attack. عکس این منظره بعد از بند آمدن باران گرفته شده است، در لحظه ای بسیار زیبا.

 

 

Drench. عکسی بسیار عالی از یک danbo به همراه باران. در اینجا عنصرِ باران به طور کلی عکس را مجذوب کننده ساخته است.
danbo نام روبات اسباب بازی ای است که حاصل ترکیب چند جعبه مقوایی می‌باشد.

 

Catching the Rain. با نگاهی دقیق تر به این عکسِ زیبای شب هنگام می‌توانیم باران، چراغ ها و افرادی که در حال دویدن در زیر قدرت باران هستند را مشاهده نماییم.

 

Waiting in the Rain. عکسی زیبا از یک خانم با چتری به رنگ ملایم که در بارانی شدید به چیزی خیره شده است.

 

Rain And Smiley. بدون شک وجود عنصر کلیدیِ “چتر خندان” باعث می‌شود که کل این عکس احساس دلپذیری را به بیننده القا نماید.

 

Summer Rain. آیا شما نیز تصدیق می‌کنید که این قطره باران یکی از زیباترین پدیده های طبیعی در این دنیاست؟

 

Fly In The Rain. یک نمونه زیبا از “عکاسیِ پس از باران” که بر روی رنگ سبز، قالبی از برگ ها و حشره ای کوچک و براق فوکوس کرده است.

 

City Streets Of Tokyo. عکسی از خیابانی بزرگ که در زمان پیکِ ترافیک (rush hour) و در میانه ی یک بارندگی گرفته شده است.

 

Rainy Days. چمن، قطرات باران و افکت بوکه این عکس را واقعا جذاب ساخته اند.

 

Posture of Rain. این ها چیزهایی هستند که من در مورد این عکس فکر می‌کنم: مختصر، کامل و حرفه ای.

 

After A Rainy Day. عکسی دیگر که باز هم بر روی قطره های کوچک و زیبای باران فوکوس کرده.

 

 

Rainy Canal Street. یکی دیگر از عکسهای مربوط به دسته ی “Rain in the City” که بسیار خوب به نظر می‌رسد. خب علت این تعریف چیست؟ پیوند عالی میان افکت بوکه، رنگ ها و البته باران

 

 

-RAIN- . عکسی زیبا از عکاسی ماهر که می‌دانسته زمان مناسبِ فشردن دکمه “shoot” چه وقت است.

 

Rain. عکسی که در ادامه مشاهده می‌نمایید نشان دهنده روشی یکتا و بسیار جالب برای تهیه عکس های هوای بارانی می‌باشد. در حقیقت این عکس از سمت دیگرِ پنجره (داخل) گرفته شده و همین نکته باعث شده که در کل بسیار زیبا به نظر برسد.

 

Rain and Sunshine. عکسی ماهرانه از دو خانم که در زیر باران به تفریح مشغول هستند.

 

Glided Rain. بارانی زیبا با نوردهیِ مطلوب و افکت بوکه ای باشکوه. آیا چشم های شما به این نکته توجه کرده اند که این افکت در همه جای عکس دیده می‌شود؟

 

Point of View. یکی دیگر از روش های بسیار جالب برای گرفتن عکس در هوای بارانی و این که عکس رمانتیک تر به نظر برسد استفاده از تکنیکی است که در عکس زیر استفاده شده است.

 

Let It Rain. یکی دیگر از تصاویر سحر آمیز و بدون نقص از یک شهر که توسط باران مورد “حمله” (attack) قرار گرفته است!

 

Amsterdam Rain. این عکس یکی دیگر از مثال های عکاسی خوبِ بارانی با یک افکت بوکه ی ساده و در عین حال زیبا می‌باشد. این افکت، به میزان زیادی زیباییِ عکس را افزایش داده است.

 

After the Rain. یک برگ سبز زیبا به همراه قطره های ریز و شگفت انگیز باران بر روی آن، شاهکار!

 

Rain, Rain Don’t Go Away. این عکس به منظور ایجاد تصویری زیبا از یک عکس ساده‌ی ناموزون، به گونه ای ماهرانه ویرایش شده است.

 

After Rain. عکسی شاداب و درخشان، باران تنها در مورد تاریکی نیست!

 

Through the Window. عکسی بسیار خوب به همراه احساسی رمزآلود. افکت انعکاسی (reflection) نیز واقعا عالی است.)

 

Photography LOVE. عکسی بارانی و یکتا که در آن عکاس خودش را در معرض دید قرار داده است.

 

عکاسی در هوای بارانی

Rain Window. تنها تغییر زاویه عکس برداری باعث خواهد شد کلِ یک عکس منحصر به فرد به نظر برسد! آیا این عکس اوقاتی که به پنجره ماشین خیره می‌شدید را به یادتان نمی‌آورَد؟

 

عکاسی در هوای بارانی

عضویت در تلگرام جذاب

آموزش آرايشگري

برنامه هاي طنز ريوندي

پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی