ads
adsads


مروری بر گذشته

عکس

بیوگرافی هنرمندان

عجایب اسرار آمیز جهان

مطالب گوناگون

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون

امیدهای اسکار 2012/ از دیوید فینچر تا رومن پولانسکی (+عکس)

0.441751001315205872 jazzaab ir امیدهای اسکار 2012/ از دیوید فینچر تا رومن پولانسکی (+عکس)

 
 
بعد از چند ماه رکود و کمبود فیلمهای مهم، به مرور فیلم‌های کنجکاوی برانگیزی در سینماهای آمریکا اکران خواهند شد. فیلم‌هایی که به احتمال زیاد سرنوشت اسکار امسال را نیز رقم خواهند زد. قرار است نگاهی به برخی از این فیلم‌ها بی‌اندازیم.  قسمت اول 
 
 0.534917001315205872 jazzaab ir امیدهای اسکار 2012/ از دیوید فینچر تا رومن پولانسکی (+عکس)
کشتار (رومن پولانسکی)
بازیگران: جودی فاستر – کیت وینسلت – کریستوفر والتز – جان سی رایلی
فیلم‌نامه را پولانسکی به همراه یاسمینا رضا، نمایشنامه‌نویس ایرانی الاصل، نوشته و داستان آن درباره دو زوج است که به دلیل دعوای فرزندان‌شان در مدرسه با هم جلسه می‌گذارند. جلسه‌ای که در ابتدا کاملا آرام و منطقی پیش می‌رود ولی به مرور به درگیری می‌انجامد. داستان که جان می‌دهد برای یک فیلم خوب دیگر از پولانسکی که استاد عیان کردن ذات شیطانی انسان‌های به ظاهر متمدن است. به نظر می‌رسد پولانسکی که در فیلم قبلی‌اش، نویسنده پشت پرده، به سراغ به تصویر کشیدن روابط سیاسی پشت پرده در دنیای امروز رفته بود؛ در این فیلم از جنبه دیگری روابط انسانی حاکم بر جامعه معاصر جهانی را مورد بررسی قرار خواهد داد. از داستان پیداست که فیلم قرار است در محیطی محدود فیلمبرداری شود و این ویژگی ما را به یاد فیلم اول پولانسکی یعنی چاقو در آب می‌اندازد. فیلمی که پولانسکی جوان درباره سفر دریایی یک زوج و یک مرد جوان غریبه ساخته بود. تیم بازیگران نیز امیدواری‌ها را بیشتر می‌کند تا انتظار یک فیلم درخشان دیگر از استاد حاشیه ساز سینما داشته باشیم. فیلم قرار است جشنواره نیویورک را افتتاح کند.
 
 0.655094001315205872 jazzaab ir امیدهای اسکار 2012/ از دیوید فینچر تا رومن پولانسکی (+عکس)
خاطرات عجیب غریب (بروس رابینسون)
بازیگران: جانی دپ – آرون اکهارت – جوانی ریبیسی – ریچارد جنکینز
داستان فیلم براساس تجربیات كاری یك خبرنگار در پورتوریكو و در حوالی سال 1950 میلادی است. بروس رابینسون که به عنوان کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و بازیگر فعال بوده؛ تقریبا یک دهه است که فعالیتی در عرصه سینما نداشته و بعد از یک وقفه طولانی با این فیلم دوباره پشت دوربین قرار گرفته است. فیلم یک درام ماجرایی درباره ماجراجویی‌های یک خبرنگار است که جانی دپ نقش‌اش را ایفا می‌کند. دپ که یک جورایی متخصص ایفای چنین نقش‌های است، احتمالا اصلی‌ترین برگ برنده فیلم خواهد بود.
 
0.837523001315205872 jazzaab ir امیدهای اسکار 2012/ از دیوید فینچر تا رومن پولانسکی (+عکس)
یک شیوه خطرناک (دیوید کراننبرگ)
بازیگران: کایرا نایتلی – ویگو مورتنسن – مایکل فاسبندر
ویگو مورتنسن در نقش فروید، فاسبندر در نقش یونگ در فیلمی از دیوید کراننبرگ. همین کافی است تا این فیلم یکی از مهم‌ترین آثار امسال باشد. کراننبرگ در فیلم دورانی را به تصویر کشیده که فروید و یونگ به عنوان دو تن از بزرگترین روانشناس‌های دنیا ارتباط تنگاتنگی با هم داشته‌اند و در میان زنی نیز حضور دارد که بر روابط این دو تاثیر می‌گذارد. باید دید کایرا نایتلی این ‌بار و در مقابل دوربین فیلمساز توانایی چون کراننبرگ می‌تواند یک نقش آفرینی ماندگار ارائه دهد؟ به نظر می‌رسد که فیلم این فرصت را در اختیار او قرار داده است.
 
0.964240001315205872 jazzaab ir امیدهای اسکار 2012/ از دیوید فینچر تا رومن پولانسکی (+عکس)
داستان زن و شوهری که عده‌ای با هدف باج خواهی آن‌ها را به گروگان می‌گیرند. آیا فیلم می‌تواند شوماخر، کیج و کیدمن را دوباره به دوران موفق‌شان بازگرداند؟ به نظر می‌رسد که داستان فیلم خوراک خوبی برای شوماخر 72 ساله است تا بار دیگر توانایی‌هایش را در ساخت یک تریلر جنایی نشان دهد. کیج و کیدمن چند سالی است که به اندازه گذشته موفق نیستند و حالا در کنار هم نقش زن و شوهری را بازی می‌کنند که به مخمصه افتاده‌اند. انتظار خاصی نباید داشت، یک تریلر جذاب، هیجان انگیز و احتمالا یک بار مصرف کفایت می‌کند.
0.060627001315205873 jazzaab ir امیدهای اسکار 2012/ از دیوید فینچر تا رومن پولانسکی (+عکس)
بازگشت فینچر به دنیای تیره و تار و خشن گذشته‌اش. فیلم بازسازی یک فیلم موفق سوئدی است و داستان یک خبرنگار اقتصادی و یک هکر جوان را روایت می‌کند که درگیر مسائل مربوط به یک جنایت مخوف می‌شوند. فینچر زمانی در جواب این‌که چرا بعد از زودیاک فیلم جنایی دیگری نساخت گفته بود چون سوژه مناسبی پیدا نکرده است. گویا این داستان پتانسیل لازم را داشته و حالا بی صبرانه منتظریم تا نتیجه کار را ببینیم. وقتی به کارنامه فینچر نگاهی می‌اندازیم و به فیلم‌هایی چون هفت، بازی و زودیاک بر می‌خوریم؛ دیگر خیالمان از کیفیت این فیلم راحت می‌شود. می‌ماند رونی مارا که باید دید با این فیلم می‌تواند جایگاه خودش را به عنوان بازیگری نوظهور و تازه نفس محکم‌ کند یا خیر.
0.189306001315205873 jazzaab ir امیدهای اسکار 2012/ از دیوید فینچر تا رومن پولانسکی (+عکس)
0.323878001315205873 jazzaab ir امیدهای اسکار 2012/ از دیوید فینچر تا رومن پولانسکی (+عکس)
 
تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس (توماس آلفردسون)
بازیگران: گری اولدمن – کالین فرث – تام هاردی
سه سال پیش بود که آلفردسون سوئدی با ساخت فیلم خون آشامی و درخشان بگذار فرد مناسب وارد شود نظرها را به سوی خود جلب کرد. و حالا آلفردسون فیلم بعدی‌اش را در هالیوود ساخته است که قرار است امسال به روی پرده بیاید. فیلم یک تریلر جاسوسی در دوران جنگ سرد است. باید دید آلفردسون فیلم موفقی ساخته و یا به مانند بسیاری از فیلمسازهای اروپایی در سیستم هالیوود موفق نخواهد بود. شواهد اما نوید یک تریلر جذاب را می‌دهد که می‌توان روی تیم بازیگران درست و حسابی‌اش هم حساب ویژه‌ای باز کرد.
 
 

منبع: caffecinema.com
 

پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی