عضویت در تلگرام جذاب

ads

ads
adsads

مروری بر گذشته

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون
آرایشگری هنری زادور

چیدمان و نگه داری وسایل شخصی در قسمتهای مختلف منزل به صورت دکوری

 

چیدمان و نگه داری وسایل شخصی در قسمتهای مختلف منزل به صورت دکوری

همیشه لازم نیست که وسایلی را که نگه داری می‌کنیم پنهان کنیم. شما می‌توانید با استفاده از این قفسه‌ها که نه تنها زیبا به نظر می‌رسند بلکه کاملاً مفید هم هستند، مدل نمایش وسایل خود را انتخاب کنید.

نگه داری وسایل در قفسه کتاب دیواری
چیدمان اتاق نشیمن

 

برای تنوع و برای مدرن کردن اتاق خود، یک قفسه کتاب را قابلیت منتاژ شدن را دارد روی دیوار و به فاصله کمی نسبت به زمین نصب کنید. کتاب‌ها را داخل قفسه نگه داری کنید و نمای آنرا با گل‌ها، عکس‌ها، تابلوها و جاشمعی‌ها تزیین کنید. قفسه‌های جدا ازهم چیدمان را ساده می‌کند.
 قفسه بندی اریب کتاب‌ها
چیدمان کتاب در قفسه

قفسه‌های به شکل الماس به جای قفسه‌های مسطح روی این دیوار که کتاب‌ها و مجله‌ها  با آذین بندی مناسب به صورت اریب چیده می‌شوند. چیدمان اریب باعث می‌شود که اشیاء یادگاری دایره ای شکل روی سطوح باقی بمانند و سقوط نکنند.

نگه داری در کمد‌ها

با نگه داری وسایل در یک کمد با ویترین شیشه ای حالت هنری به آن بدهید. ارتفاع متفاوت قفسه‌ها باعث می‌شود که هر کدام از وسایل از کارهای هنری بزرگ گرفته تا کتاب‌ها و گلدان‌های کوچک به چشم بیایند. قراردادن کتاب‌ها در پشت کارهای هنری در بعضی قسمت‌ها و حالت برعکس آن در قسمت‌های دیگر هم باعث تنوع شکلی ظاهر آن می‌شود و هم بدیع به نظر خواهد رسید.

چیدمان عکس‌ها
چیدمان عکسها

از کنج‌ها برای قرار دادن ردیف عکس‌ها استفاده کنید. از قفسه‌ها هم برای نمایش عکس‌ها و بشقاب‌های عکس استفاده کنید. یک گیلاس آنتیک شراب یا سودا ، جا شمعی یا سی دی زیبایی ظاهر آنرا چندبرابر می‌کند.

نگه داری وسایل با نصب لوازم صوتی و تصویری روی دیوار
نگه داری وسایل با نصب لوازم صوتی و تصویری روی دیوار
نقاشی دیوار با رنگ نقره ای در یک اتاق پذیرایی امروزی که تلویزیون شما روی دیوار نصب شده و با پوشش مناسب سیم‌های برق جای مناسب برای نگه داری مجله‌ها، فیلم‌ها و سی دی‌ها بوجود آمده است. شما حتی این امکان را دارید که ترتیب قرار گرفتن وسایل و نحوه چیدمان  وسایل دکری را به سادگی و به سرعت تغییر دهید.
نگه داری وسایل در میزهایی که در کنج قرار می‌گیرند
نگه داری وسایل در میزهایی که در کنج قرار می‌گیرند

تغییر کاربرد کمدهای چوبی و استفاده از آن‌ها به صورت میزی برای نگه داری وسایل؛یک جاسیدی شیک در بالای آن قرار می‌گیرد و اسناد و مدارک شخصی نیز به آسانی در زونکن‌های معمولی جا می‌گیرند. روبان‌ها را تا نشده داخل یک جعبه با حفره‌های متناسب قرار بدهید. هر زمان که خواستید که قفسه‌ها را مخفی نگه دارید، صفحات قفسه‌ها را با رواندازهای برش داده شده و روبان‌ها و با استفاده از روش حلقه و قلاب بهم وصل کنید.

نگه داری وسایل در قفسه‌های باز
نگه داری وسایل در میزهایی که در کنج قرار می‌گیرند

به یک میز کهنه جلوه ای تازه بدهید. یک میز بدون استفاده را که گوشه خانه خاک می‌خورد تبدیل به یک فرصت مناسب برای نگه داری وسایل خود نمایید. دو سبد بزرگ کتاب‌های میز قهوه را نگه می‌دارند، در حالی که جعبه بازی‌ها روی قفسه زیرین جا می‌گیرد. کلید‌های اضافی و کنترل‌ها نیز داخل کشوی کوچک بالایی قرار می‌گیرد.

نگه داری وسایل هنری
چبدمان درست وسایل

یک کمد فلزی آنتیک و چرخ دار برای نگه داری وسایل هنری بی نظیر است زیرا می‌توان آنها را به سادگی در تمام خانه چرخاند. قلم‌های نقاشی، مدادهای رنگی و خودکارها در ظروف مختلف و در بالای آن قرار میگیرند. وسایل بزرگتر مانند رنگ‌ها و چسب‌ها داخل کشوها نگه داری می‌شود.

چیدمان طاقچه ای
چیدمان طاقچه

عقب نشینی‌های دیوار در برخی خانه جای مناسبی برای نمایش کارهای هنری مورد علاقه تان و کلکسیون‌هاست. قسمت‌هایی از کاغذدیواری را بردارید یک فضای 10 تا 20 سانتیمتری بین ستون‌ها ایجاد کنید. البته حتماً با یک معمار راجع به ایمن بودن کم کردن از ضخامت دیوار مشورت نمایید. سپس قفسه‌ها را روی فضای بوجود آمده نصب کنید.

نگه داری وسایل دور از چشم دیگران
چیدمان وسادل دور از چشم دیگران

یک میز تحریر کهنه به یک فضای مناسب برای نگه داری وسایل تبدیل کنید. ظرف‌های مهمانی را در قفسه زیرین و دستمال گردگیری و از این قبیل چیز‌ها را در یک سبد حصیری برای سهولت دسترسی قرار دهید. قفسه را پشت یک پرده طرح دار پنهان کنید و مدل و طرز استفاده مورد نظر خود را اعمال کنید.

چیدمان وسایل ورودی خانه
چیدمان وسادل ورودی خانه

تغییر نوع استفاده از وسایل فرصت‌های نگه داری جالب توجهی بوجود می‌آورد. قفسه‌های آهنی رنگ شده که روی دیوار نصب می‌شوند برای قرار دادن نامه‌های فوق العاده هستند. از یک قفسه کهنه به صورت عمودی برای آویزان کردن کلید‌ها استفاده کنید. می‌توان تا هشت جفت کفش را در یک قفسه چوبی کهنه نگه داری کرد به طوریکه به سادگی قابل جاگیری باشد.

چیدمان قاب عکس‌ها
چیدمان قاب عکسها

گذاشتن عکس‌ها روی طاقچه کار ترتیب قرارگیری، کم و زیاد کردن و تغییر عکس‌های دلخواه را تسریع می‌کند. اندازه‌ها و اشکال را متفاوت انتخاب کنید ولی تناسب رنگ را برای اینکه در مجموع هنری به نظر برسد حفظ کنید. بعضی عکس‌ها روی طاقچه بگذارید و برخی دیگر را برای اینکه ابعاد بزرگتری بوجود بیاید از دیوار بیاویزید.

چیدمان وسایل آشپزخانه
چیدمان وسادل آشپزخانه

ظروف آشپزخانه خود را با متعلقات فلزی نگه داری کنید.  روی قفسه بالایی می‌توان چهار فنجان و چهار نعلبکی را جا داد و لیوان‌های سفالی را هم از زیر آن آویزان کرد. یک گل میخ برای آویزان کردن حوله بشقاب‌ها، یک ظرف برای خرده ریزها و یک جاظرفی برای بشقاب‌ها. یک طاقچه چوبی روی دیوار راه مناسبی برای نگه داری ادویه جات در ظروف مخصوص است. می‌توانید با استفاده از برچسب‌ها برای شناسایی مواد غذایی روی ظروف شکل دلخواه خود را به دست آورید.

نگه داری وسایل به سبک ایسلندی
نگه داری وسایل به سبک ایسلندی

یک میز معمولی را به یک میز چندکاره تبدیل کنید. از قفسه‌های و سبدهای آویخته در سطح زیرین میز برای نگه داری ظرف و ظروف استفاده کنید و در قفسه پایینی میز وسایل بزگتر مانند کاسه و تخته‌های برش استفاده کنید.

اتاق کار در خانه
چیدمان اتاق کار در خانه

در محوطه اطراف میز کار خود، کارت‌های ویزیت و امثالهم را روی برد سنجاق کنید. نوارهای افقی قرمز رنگ حالت عمودی قرار گرفتن کاغذ‌ها را بیشتر به نمایش می‌گذارد. سایر تجهیزات میز را مانند کلیپس کاغذ و پاکن‌ها را در یک ظرف شیشه ای یا فلزی نگه داری کنید.

چیدمان میز کار
چیدمان میز کار

این میز کار تبدیل به یک فضای مناسب برای نگه داری وسایل شده است. یک تخته کار که روی دیوار  بالای میز نصب می‌شود و برای قراردادن ابزار کار مورد نیاز استفاده می‌شود.   هرچیزی را مثل چکش، قلم موی نقاشی و مانند آنرا می‌توان روی تخته کار آویخت. با دریل قفسه میز را سوراخ کنید تا برای نگه داری مدادها، خودکارها و سایر وسایل مشابه استفاده شود. چسب‌های مایع را در جایی که بروشور‌ها را نگه می‌دارند قرار دهید و وسایل شستشو را زیر میز کار قرار دهید. خرت و پرت‌های زیر میز را با استفاده از پارچه‌های حوله ای مناسب پوشش دهید تا دور از چشم باشد. جبعه‌های برچسب دار متحرک را به عنوان سطل آشغال استفاده کنید.

تکیه گاه تخت برای نگه داری و نمایش وسایل
چیدمان وسائل اتاق خواب

این تکیه گاه تخت با عقب نشینی 22 سانتیمتری یک فضای طاقچه مانند برای قرار دادن و نمایش وسایل گل‌ها و جاشمعی‌های زیبا می‌باشد. پاتختی‌های کناری می‌تواند برای سایر وسایل ضروری موقع خواب مانند کتاب و مجله مناسب باشد.

نگه داری وسایل در کنار تخت خواب
نگه داری وسا ئل کنار تخت خواب

یک سبد چوبی برای نگه داری سبزی را دوباره بردارید و به عنوان پاتختی استفاده کنید. لباس‌های تا شده به خوبی در هرکدام از پاتختی‌ها جا می‌گیرد. یا اینکه برای تمیز ماندن محیط خواب برای مرتب کردن اسباب بازی‌ها از آن  استفاده کنید.

نگه داری وسایل درصندوق پایین تخت خواب

یک دیوار آجری به عنوان یک تکیه گاه ثانویه استفاده می‌شود و یک جایی است برای نگه داری وسایل در اتاق خواب. کتاب‌های مورد علاقه و گلدان‌های سفالی خود را در یک عقب نشینی کوچک دیوار جا دهید.

چیدمان زیورآلات
چیدمان زیور آلات

با زیورآلات خود کارهای خلاقانه انجام دهید. یک ورقه از پوشش فلزی رادیاتور را داخل یک چارچوب یا قاب  قرار دهید و آنرا پشت سر جالباسی بگذارید. گوشواره‌ها از آن آویزان کنید و از آویزهای شبیه حرف S برای دیگر چیزها استفاده کنید. بعد به آشپزخانه بروید و  یک آژیل خوری یا میوه خوری سه طبقه بردارید و سینه ریزها و سنجاق‌ها را در آن قرار دهید و از جای حوله کاغذی برای دستبندها و مچ بندها استفاده کنید.

عضویت در تلگرام جذاب

آموزش آرايشگري

برنامه هاي طنز ريوندي

آموزش آرايشگري

پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی