ads
adsads


مروری بر گذشته

عکس

بیوگرافی هنرمندان

عجایب اسرار آمیز جهان

مطالب گوناگون

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون

آشنایی با زندگی نامه هومن خلعتبری

0.983248001395657040 jazzaab ir آشنایی با زندگی نامه هومن خلعتبری
بیوگرافی هومن خلعتبری

بیوگرافی زندگی نامه کامل هومن خلعتبری

هومن خلعتبری، نوازنده پیانو، رهبر ارکستر و اپرا می‌باشد.

زندگی

هومن خلعتبری به تاریخ 27 فروردین در تهران به دنیا آمد. فراگیری پیانو را از 6 سالگی نزد نیره اسکویی آغاز نموده و بعدها نزد لیلی سرکیسیان و ملیک اصلانیان در پیانو، هارمونی و کنترپوان نزد فریدون ناصری، آهنگسازی نزد احمد پژمان و اصول رهبری ارکستر را از توماس کریستین داوید و حشمت سنجری آموخت.

در کنار تحصیل علم موسیقی در محضر این اساتید، حضور و تجربه آکومپایمان شاگردان کلاس آواز خانم آریا زند، مرحوم حسین سرشار و مرحوم احمد پارسی و مرحومه بهجت قصری، مُهر ورود و آشنایی وی به دنیای آواز کلاسیک شد و تجربه آکومپایمان (همراهی خواننده با پیانو) این خوانندگان اپرای تهران (تالار رودکی)، وی را با رپرتوار آواز کلاسیک و اپرا آشنا ساخت.
حضور مستر در کلاس های اساتید پیانو مانند نوین افروز، گرهارد گرت اشلگر و هوتزل، تاثیر به سزایی در ارتقاء دانش و سطح نوازندگی پیانوی وی داشت.

 

فعالیت حرفه‌ای در ایران

وی در طی دوران تحصیلات دانشگاهی، ردیف و دستگاه‌های موسیقی ایرانی را زیر نظر مهربانو توفیق (سه تار) و موسیقی جهانی (کلاسیک) را زیر نظر اساتید دیگر، همچون شریف لطفی،هوشنگ کامکار، دکتر امیراشرف آریانپور و کامبیز روشن روان آموخت و در سال 1375 از دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تهران فارغ‌التحصیل شد.

ضبط و اجرای پیانو در موزیک متن بسیاری از فیلمهای سینمایی، آثار تولیدی صدا و سیما و همچنین انتشار 2 سی دی “بارون بارونه ” با ویلن حسین یوسف زمانی و “ای وطن” یا تار کیوان ساکت و آواز فاضل جمشیدی از یادگارهای آن دوره می‌باشد.

او طی سالهای 1367 تا 1375 پیانیست ارکستر سمفونیک تهران، آسیستان گرگین موسسیان درگروه کر ارکستر سمفونیک تهران، پیانیست ارکستر و گروه کر فرهنگسرای بهمن زیر نظر مهدی شمس نیکنام و آسیستان توماس کریستین داوید در ارکستر فیلارمونیک جوانان انستیتوی فرهنگی اتریش در تهران بود.

فعالیت حرفه‌ای در اتریش

در پی تمام این فعالیتهای آموزشی و فرهنگی، وی در سال 1376 برای ادامه تحصیلات دانشگاهی خود عازم اتریش شد و در دانشگاه هنر و موسیقی شهر گراتس، رهبری کر را زیر نظر Rupert Huber و Johannes Prinz رهبری ارکستر را با A. Tamayou، R. Armanian و Martin Sighard و رهبری اپرا را نزد Wolfgan Bozic و G. Fruhman آموزش دیده و تحصیلات خود را در دو رشته رهبری کر و رهبری ارکستر؛ با درجه عالی به پایان رسانید.
راهنمائی‌های نصیر حیدریان همچنان راه گشا و مورد استفاده وی قرار می‌گیرد.

 

0.097878001395657042 jazzaab ir آشنایی با زندگی نامه هومن خلعتبری

زندگینامه هومن خلعتبری


فعالیت حرفه‌ای در سایر نقاط جهان

او در کنار رهبری اپرا و کنسرت با ارکستر فبلارمونیک ماریبور، ارکستر دو له سیته پاریس، ارکستر فیلارمونیک برنو چک، ارکستر ماوارین چک و ارکستر فیلارمونیک زومبتای مجارستان، به عنوان تکنواز پیانو نیز در اروپا، ایالات متحده، کانادا، آسیا شرکت جسته است. او به دلیل علاقهٔ ویژه به موسیقی مدرن و معرّفی آن، به اجرای آثار آهنگسازان معاصر و جوان همّت گماشته و شمار زیادی از آثار آهنگسازان معاصر برای نخستین بار با اجرا وی ضبط و آرشیو شده است.

بنیانگذار، مدیر هنری و رهبر فستیوال

وی از سال 1378 تا 1 138، دستیار ارکستر و رهبر کر فستیوال اپرایی junger Künstler Graz شهر گراتس در جنوب اتریش بوده و از سال 1383 یکی از بنیانگذاران، مدیر هنری و رهبر فستیوال بین الملی موسیقی کلاسیک قصر کی رشتِتِن Internationaler Klassik Festival Schloss Kirchstetten در شمال اتریش می‌باشد.

برنامه تلویزیونی

از دیگر فعالیت‌های جنبی او در کنار رهبری ارکستر و اپرا، اجرای برنامه آکادمی موسیقی گوگوش در تلویزیون من و تو به همراه خانم گوگوش و بابک سعیدی در زمینه موسیقی پاپ است.

 

ویکیپدیا

 پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی