ads
adsads


مروری بر گذشته

عکس

بیوگرافی هنرمندان

عجایب اسرار آمیز جهان

مطالب گوناگون

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون

این خودرو از آینده آمده است! +تصاویر

0.269189001394989946 jazzaab ir این خودرو از آینده آمده است! +تصاویر

  این خودرو از آینده آمده است

تصور کنید برای رفتن به محل کار خود سوار خودروتان می شوید و به جای گرفتن فرمان و حرکت در ترافیک ،‌فرمان را به یک طرف کنار زده صندلی راننده را می چرخانید و مشغول به تماشای سریال مورد علاقه خود در صفحه نمایش بزرگ اتومبیل تان می شوید.

این طرحی از آینده صنعت خودروسازی است که شرکت طراح سوئیسی RinSpeed با معرفی خودروی کانسپت خود با نام XchangE در نمایشگاه ژنو امسال عرضه کرده است. طرح ارائه شده دارای صندلی های چرخان ، تلویزیون عریض در عقب و یک قهوه ساز ایتالیایی بر روی کنسول خودرو بود.

ایده خودروی کانسپت رین اسپید کاملا بر این اساس بود که در آینده نه چندان دور خودروها آنقدر هوشمند خواهند شد که بدون راننده حرکت می کنند.

با وجود مسابقه بزرگی که بین غول های صنعت خودروسازی برای عرضه چنین خودرویی تا پایان سال 2020 شکل گرفته به واقعیت رسیدن کانسپت رین اسپید چندان دور از ذهن هم نیست.

کانسپت XchangE یک طرح تغییر یافته از مدل S شرکت تسلا است. رین اسپید تغییرات کوچکی در تریم خارجی خودرو داده است اما اصل ماجرا داخل خودرو است. تغییرات داخلی خودرو در حد کابین First Class یک هواپیمای جت است.

در یک حرکت فرمان به کنار رفته و راننده می تواند صندلی خود را به عقب ببرد. مشغول خواندن روزنامه شود و یا در یک کنفرانس ویدئویی شرکت کرده و یا یک فنجان قهوه میل کند.

سرنشینان جلو می توانند صندلی خود را بچرخانند در مقابل سرنشینان عقب قرار گیرند و یا از تلویزیون بزرگ که در قسمت عقب طراحی شده استفاده کنند. محیط اتاق خودرو به وسیله دیودهای با نور ملایم روشن شده و فضای آرام بخشی ایجاد می کند.

RinSpeed برای آنکه نشان دهد طرح کانسپت خودرویش چندان هم دور از ذهن نیست برای تأمین قطعات داخلی از شرکت های معتبر خارجی کمک گرفته و بسیاری از دستگاه ها و بخش ها را به صورت واقعی در خودرو تعبیه کرده است.

برای مثال سیستم اطلاعاتی و سرگرمی خودرو محصول شرکت Harman بوده و ارتباطات راه دور را شرکت Deutch telecom مهیا کرده است.

شرکت سوئیسی RinSpeed سابقه طولانی در طرح های خلاقانه و ایده های جدید در صنعت خودرو دارد. و بسیار امیدوار است که آخرین کانسپت ارائه شده در آینده نزدیک به مرحله ساخت و تولید برسد.

0.520705001394989947 jazzaab ir این خودرو از آینده آمده است! +تصاویر

 

0.437800001394989948 jazzaab ir این خودرو از آینده آمده است! +تصاویر

 

0.348419001394989949 jazzaab ir این خودرو از آینده آمده است! +تصاویر

 

0.495776001394989950 jazzaab ir این خودرو از آینده آمده است! +تصاویر

 بازارخبرپربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی