ads
adsads


مروری بر گذشته

آزار جنسی دانش آموزان پسر یک مدرسه در غرب تهران تجاوز به زن دایی صیغه ای +محاکمه به جرم آزار زن دایی درگذشت ناصر ملک مطیعی+بیوگرافی ناصر ملک مطیعی عکس مهناز افشار و دخترش لیانا لب دریا شباهت جالب گلشیفته فراهانی و برادرش آذرخش ناخن های 2 متری این مرد رکورد گینس را شکست+عکس واکنش دختر شفر به شباهت مریم سعادت به مادرش! پیامک طنز و سرکاری ماه رمضان (7) اس ام اس جدید تبریک حلول ماه رمضان متن های ادبی جذاب درباره ماه رمضان اشعار زیبا ویژه ماه مبارک رمضان (7) عکس های باحال هنرمندان ایرانی در اینستاگرام (210) آخرین وضعیت زن تبریزی قربانی اسیدپاشی + تصاویر درگذشت گوینده خبر قاسم افشار+علت فوت قاسم افشار دختر کره ای با بیش از 200 خواستگار! +عکس واکنش قهرمان زیبایی اندام زنان به مرد مزاحم + عکس عکس های پدر و مادر خوشتیپ الهام حمیدی ازدواج مجدد مهسا ملک مجری زن تلویزیون+ عکس تیپ خفن هدی زین العابدین به عنوان مدل تبلیغاتی بدنیا آمدن فرزند بازیگر زن زیبا بروفه + عکس

عکس

بیوگرافی هنرمندان

عجایب اسرار آمیز جهان

مطالب گوناگون

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون

سیستم های دفاعی باورنکردنی در طبیعت/ عکس

مجموعه : مطالب گوناگون

سیستم های دفاعی باورنکردنی در طبیعت

یکی از ویژگی هایی که به موجودات مختلف قدرت رویارویی با مشکلات را می دهد سیستم دفاعی است. سم های مختلف و یا پنجه های کشنده از جمله مهمترین سیستم های دفاعی هستند. در میان حیوانات البته برخی سیستم های بسیار ساده و یا عجیبی دارند که بد نیست با آن ها آشنا شوید:

** مورچه انفجاری

0.625169001394040327 jazzaab ir سیستم های دفاعی باورنکردنی در طبیعت/ عکس

یکی از شیوه های بسیار عجیب برای دفاع شخصی در میان حیوانات مخصوص مورچه انفجاری است که بیشتر در مالزی دیده می شود. این مورچه بدنی بزرگ همراه با دانه های انفجاری دارد که باعث می شود با احساس کردن خطر خودش را منفجر کند. این انفجار البته همراه با خارج شدن ماده ای سمی است که می تواند انسان ها را کمی گیج و البته حیوانات کوچک را بکشد.

** سمندر آبی مراکش

0.080943001394040329 jazzaab ir سیستم های دفاعی باورنکردنی در طبیعت/ عکس

سمندر آبی مراکش سیستمی بسیار ساده اما خطرناک و عجیب دارد. او با احساس کردن کمترین خطری تمام استخوان های بدنش را از پوستش عبور می دهد و همه آن ها را وارد بدن دشمن می کند. این استخون ها بسیار تیز و کشنده هستند درحالی که سمندر خودش دردی را احساس نمی کند. در طبیعت تا به حال حیوانات بسیاری بوده اند که به دست این سمندر آبی کشته شده اند.

** اختاپوس جاپتلا

0.016908001394040330 jazzaab ir سیستم های دفاعی باورنکردنی در طبیعت/ عکس

در اعماق 1000 تا 600 متری اقیانوس ها اختاپوسی کوچک زندگی می کند که سیستم دفاعی جالبی دارد. او می تواند در عرض یک ثانیه و با احساس خطر خود را نامرئی کند. نامرئی شدن اختاپوس باعث می شود تا دیگر دیده نشود و حتی ماهی هایی که از خود نور تولید می کنند نیز او را نمی بینند. این اختاپوس البته اگر بازهم دیده شود سریع خود را به رنگ های مختلف در می آورد تا بار دیگر بتواند در دل دریا ناپدید شود.

** کرکس ترکیه

0.499858001394040334 jazzaab ir سیستم های دفاعی باورنکردنی در طبیعت/ عکس

یکی از بدترین و البته کثیف ترین سیستم های دفاعی در بدن کرکس ترکیه قرار دارد. او هر گاه احساس کند مورد حمله قرار گرفته است تمامی موادی که در بدن و شکمش وجود دارد روی شکارچی خارج می کند. این کار هم باعث بهم خوردن حال شکارچی می شود و هم اینکه وزن کرکس سبک تر و پرواز آن سریع تر می شود. در برخی از مواقع دیده شده است که کثیفی های این کرکس خیلی سریع زیر نور خورشید آتش هم می گیرند.

** خیار دریایی

0.711243001394040335 jazzaab ir سیستم های دفاعی باورنکردنی در طبیعت/ عکس

بسیاری از  جانورشناسان بر این اعتقاد هستند که بدترین و حال بهم زن ترین سیستم دفاعی را خیار دریایی دارد. این موجود کوک هنگامی که خطر را احساس کند سریع تمامی اعضای داخلی بدنش را به سمت دشمن پرتاب می کند. این درحالی است که بدن او سمی نیز به همراه دارد که ممکن است هر موجودی را از پا بیاندازد. البته او بعد از این حرکت زنده می ماند و 6 ماه طول می کشد تا بار دیگر بدنش قسمت های از دست رفته را بازسازی کند.

 باشگاه خبرنگاران

پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی