ads
adsads


مروری بر گذشته

ازدواج حنیف عمران زاده + عکس های همسرش آزار جنسی دانش آموزان پسر یک مدرسه در غرب تهران تجاوز به زن دایی صیغه ای +محاکمه به جرم آزار زن دایی درگذشت ناصر ملک مطیعی+بیوگرافی ناصر ملک مطیعی عکس مهناز افشار و دخترش لیانا لب دریا شباهت جالب گلشیفته فراهانی و برادرش آذرخش ناخن های 2 متری این مرد رکورد گینس را شکست+عکس واکنش دختر شفر به شباهت مریم سعادت به مادرش! پیامک طنز و سرکاری ماه رمضان (7) اس ام اس جدید تبریک حلول ماه رمضان متن های ادبی جذاب درباره ماه رمضان اشعار زیبا ویژه ماه مبارک رمضان (7) عکس های باحال هنرمندان ایرانی در اینستاگرام (210) آخرین وضعیت زن تبریزی قربانی اسیدپاشی + تصاویر درگذشت گوینده خبر قاسم افشار+علت فوت قاسم افشار دختر کره ای با بیش از 200 خواستگار! +عکس واکنش قهرمان زیبایی اندام زنان به مرد مزاحم + عکس عکس های پدر و مادر خوشتیپ الهام حمیدی ازدواج مجدد مهسا ملک مجری زن تلویزیون+ عکس تیپ خفن هدی زین العابدین به عنوان مدل تبلیغاتی

عکس

بیوگرافی هنرمندان

عجایب اسرار آمیز جهان

مطالب گوناگون

 • جذاب
 • دیدنی
 • دنیای مد
 • مطالب طنز
 • سلامت
 • عکس
 • بیوگرافی هنرمندان
 • عجایب
 • گوناگون

طریقه ایجاد تصاویر جدید در فتوشاپ

0.185961001358861057 jazzaab ir طریقه ایجاد تصاویر جدید در فتوشاپ

 

ایجاد تصاویر جدید در فتوشاپ

فرامینی مثل چرخش، قرینه‌سازی و آینه‌ای‌كردن ازكاربردی‌ترین فرامین استفاده شده در فتوشاپ است؛ اما استفاده از این فرامین برای تولید تصاویر جدید بسیار جالب توجه است. در این شماره در نظر داریم به اتفاق هم در یك پروژه عملی ایجاد یك تصویر خلاقانه را با استفاده از یك تصویر دیگر فرابگیریم.

برای این هدف می‌توانیم از هر نوع تصویری استفاده كنیم؛ امـــا برای بهدست آوردن بهترین نتیجه بهتر است تصاویری را كه المان‌های كوتاه كنار دارد، مورد استفاده قرار دهیم. در تصویر انتخاب شده ما، شاخه‌های درخت كمك فراوانی در ایجاد تصویر نهایی خواهدكرد.

برای شروع ابتدا بخش‌های اضافی تصویر را به كمك ابزار Crop حذف می‌كنیم، برای این منظور ابتدا ابزار Crop را از نوار ابزار انتخاب كرده یا دكمه C را از صفحه كلید فشار می‌دهیم، سپس با درگ ماوس كادر مورد نظر خود را برای حذف بخش‌های اضافی تصویر ترسیم می‌كنیم. در این تصویر از گوشه سمت چپ و بالا عمل درگ ماوس را شروع كرده و تا قسمت انتهایی تنه درخت، آن را ادامه می‌دهیم تا كل درخت و بخش‌های كوچكی از خاك نیز در تصویر دیده شود. پس از ترسیم كادر با زدن دكمه Enter از صفحه كلید كادر را تائید كرده و بخش‌های اضافی تصویر را حذف می‌كنیم.

0.607071001358861057 jazzaab ir طریقه ایجاد تصاویر جدید در فتوشاپ

در ادامه می‌خواهیم یك كپی از تصویر برش خورده را ایجاد كنیم. برای این منظور از منوی Layer گزینه New سپس Layer Via Copy را انتخاب می‌كنیم. البته می‌توانیم با فشار همزمان Ctrl+J از صفحه كلید نیز یك كپی از تصویر خود ایجاد كنیم. با این كار تغییر خاصی در تصویر به وجود نخواهد آمد؛ اما با مراجعه به پانل لایه‌ها كه در صورت نبود آن، با دكمه F7 قابل فراخوانی است، خواهیم دید كه علاوه بر لایه اصلی یك كپی از آن نیز در این پانل مشاهده می‌شود.

حال می‌خواهیم فضای مفید پروژه را در جهت عرض افزایش داده و دو لایه موجود را كنار هم قرار دهیم. با مراجعه به منوی Image گزینه Canvas size را انتخاب می‌كنیم تا پنجره مربوط به آن ظاهر شود. در این پنجره به كمك جدول پایین پنجره به منظور رشد و بزرگنمایی تصویر و به كمك قسمت بالایی آن مقادیر تغییر اندازه در جهت عرض یا ارتفاع را تعیین خواهیم كرد. در این تصویر می‌خواهیم فضای مفید در جهت عرض تصویر و به اندازه خود تصویر رشد كند؛ پس ابتدا با انتخاب واحد درصد (percent) و برداشتن تیك قسمت Relative مقدار 200 را برای عرض و مقدار 100 را برای طول تعیین می‌كنیم. حالت رشد را نیز مطابق شكل به سمت راست تعیین می‌كنیم. با تائید پنجره خواهیم دید در سمت راست تصویر به اندازه خود تصویر فضای خالی ایجاد شده است.

0.746560001358861057 jazzaab ir طریقه ایجاد تصاویر جدید در فتوشاپ

حال با انتخاب ابزار Move یا فشار دكمه Ctrl از صفحه كلید لایه كپی را به سمت راست منتقل می‌كنیم و در منتهی‌الیه تصویر اولیه قرار می‌دهیم. برای این كه عمل انتقال در مسیر مستقیم انجام گیرد می‌توانیم همزمان با جابه‌جایی، دكمه Shift از صفحه كلید را فشار دهیم. حال دو تصویر كنار هم قرار گرفته است، برای حفظ یكپارچگی تصویر در محل اتمام اولی و شروع دومی، تصویر دوم را در جهت افق قرینه می‌كنیم تا نقاط مشترك دقیقا كنار هم قرار گیرند. به این منظور با انتخاب تصویر كپی در پانل لایه‌ها، از منوی Edit‌گزینه Transform سپس گزینه Flip Horizontal را انتخاب می‌كنیم تا عمل قرینه‌سازی افق انجام گیرد. در صورت صحیح انجام دادن مراحل باید تصویری مشابه تصویر زیر به وجود آمده باشد.

حال برای ادامه كار دو لایه موجود را با هم ادغام و به یك لایه تبدیل می‌كنیم. برای این كار از منوی Layer گزینه Merge Down را انتخاب می‌كنیم یا كلیدهای Ctrl+E را از صفحه كلید فشار می‌دهیم تا دو لایه با هم ادغام شود. البته در ظاهر هیچ اتفاق خاصی نیفتاده و فقط با دقت به پانل لایه‌ها خواهیم دید دو لایه تبدیل به یك لایه شده است. حال مراحل انجام گرفته را یك بار دیگر تكرار و این بار در جهت عمودی آن را كپی و قرینه می‌كنیم.

0.926484001358861057 jazzaab ir طریقه ایجاد تصاویر جدید در فتوشاپ

پس با فشار دكمه‌های Ctrl+J از لایه موجود یك كپی تهیه می‌كنیم، سپس فرمان Canvas Size را از مسیر Image/Canvas size دوباره اجرا و این بار در جهت ارتفاع تصویر آن را دو برابر می‌كنیم. بنابراین مقدار height را برابر 200 درصد و مقدار width را صد‌درصد تنظیم می‌كنیم. باید دقت كنیم حتما واحد اندازه‌گیری بر مبنای درصد (Percent) بوده و قسمت Relative بدون تیك باشد. حال حالت گسترش تصویر را مطابق شكل در جهت پایین انتخاب و پنجره Canvas Size را تائید می‌كنیم تا بسته شود. در این مرحله خواهیم دید در قسمت پایین تصویر یك فضای خالی به ابعاد تصویر ایجاد شد. سپس با انتخاب ابزار جابه‌جایی یا فشار دكمه Ctrl لایه كپی‌شده از لایه اصلی را به سمت پایین جابه‌جا می‌كنیم. اینجا نیز برای حركت در مسیر مستقیم می‌توانیم هنگام جابه‌جایی دكمه Shift را از صفحه كلید فشار دهیم. در این مرحله لایه كپی شده را در جهت محور Y قرینه خواهیم كرد؛ پس از منوی Edit گزینه Transform سپس Flip Vertical را انتخاب می‌كنیم تا این عمل انجام گیرد. در این مرحله دوباره از تصویر ایجاد شده یك كپی تهیه می‌كنیم و این بار آن را به اندازه 90 درجه دوران می‌دهیم. پس همزمان با فشار دكمه Alt از صفحه كلید گزینه Merge Visible را از منوی Layer انتخاب می‌كنیم تا ادغام صفحه‌های موجود در یك لایه جدید انجام گیرد. برای این كار می‌توانیم دكمه‌های Alt+Ctrl+Shift+E را نیز همزمان فشار دهیم. برای دوران لایه 3 از منوی Edit گزینه Rotate 90CW را انتخاب می‌كنیم.

0.216840001358861058 jazzaab ir طریقه ایجاد تصاویر جدید در فتوشاپ

پس از چرخش تصویر برای ایجاد حالت قرینگی تصویر بخش‌های اضافی بالایی و پایینی آن را حذف می‌كنیم. برای حذف این بخش‌ها همزمان با فشار دكمه Ctrl روی تصویرك لایه سوم در پانل لایه‌ها كلیك می‌كنیم تا انتخاب شود. سپس از منوی Image گزینه Crop را انتخاب می‌كنیم تا عمل دوربری در حول انتخاب انجام گرفته اعمال شود. با تغییر حالت تركیب لایه فوقانی با لایه‌های زیرین می‌توانیم به تصاویر جالبی دست یابیم. در این تصویر در حالت Darken به بهترین نتیجه می‌رسیم؛ بنابراین در پانل لایه‌ها در قسمت حالت تركیبی لایه به جای گزینه Normal گزینه Darken را انتخاب می‌كنیم.

0.364945001358861061 jazzaab ir طریقه ایجاد تصاویر جدید در فتوشاپ

بعد از خارج كردن قسمت انتخاب شده از حالت انتخاب با زدن Ctrl+D دوباره كلیه لایه‌های موجود را در یك لایه جدید ادغام می‌كنیم. سپس همزمان دكمه‌های Alt+Ctrl+Shift+E را از صفحه كلید فشار می‌دهیم. تا لایه 4 در بالای همه لایه‌ها از تركیب لایه‌های زیرین به‌وجود آید. این لایه را به كمك فرمان Rotate در از مسیر EditTransform و تنظیم مقدار 45 درجه در نوار تنظیمات آن، آن را 45 درجه دوران داده و حالت تركیبی آن را به Lighten تغییر می‌دهیم تا به تصویر نهایی دست پیدا كنیم.

0.428158001358861064 jazzaab ir طریقه ایجاد تصاویر جدید در فتوشاپ

منبع:jamejamonline.ir

 
 

پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی