ads
adsads
+

مروری بر گذشته

مطالب جدید سایت

دنیای مد

سلامت

بیوگرافی هنرمندان

عجایب اسرار آمیز جهان

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون

گفت‌وگو با سوگل قلاتیان،سلما در«سیب و سلما»+عکس

گفت‌وگو با سوگل قلاتیان،سلما در«سیب و سلما»+عکس-www.jazzaab.ir

 

 

نمی خواهم به هر قیمتی بازیگر شوم: سوگل قلاتیان، متولد 1365 كارش را از هنرستان تئاتر شروع كرده است. او لیسانس و فوق لیسانسش را در رشته كارگردانی تئاتر گرفته و تاكنون تئاترهای بی شماری را بازی و كارگردانی كرده است. البته قلاتیان در دوران كار حرفه ایش، دوبلوری هم انجام داده است و بازیگری سینما تنها حرفه ای بوده كه پیش از «سیب و سلما» در كارنامه هنری اش به چشم نمی خورد. نخستین اثر سینمایی قلاتیان فیلم «سیب و سلما» به كارگردانی حبیب الله بهمنی بود كه در جشنواره فجر بیست و نهم با استقبال خوبی از سوی مخاطبان روبه رو شد و مردم زیادی را با خود همسو كرد. حالا به بهانه اكران عمومی این فیلم گپی كوتاه با او داشته ایم.

پیام اصلی شخصیت سلما، در داستان فیلم چیست؟

به نظر من سلما مردد بود. گرچه در طول داستان شخصیت رو به رویش برای او دستاویزی می شود تا به هر آنچه می خواهد فكر كند و به نتیجه ای مشخص برسد، اما در پایان، این شخصیت هم كمكی به وی نمی كند و سلما در حالی كه به نتیجه قطعی اش نرسیده دوباره به افكار عمیق خودش بازمی گردد.

خلاصه داستان فیلم چیست؟

طلبه جوانی به خاطر اعتقادات و اندیشه اخلاقی اش به راهی كشیده می شود كه در پایان آن خودش می تواند به نتیجه درست دست یابد و مسیر مناسبی برای خود برگزیند.

شخصیت صادق را چطور دیدید؟

همه می گفتند شخصیت طلبه جوان اصلا رئالیستی نیست. من به آن افراد می گویم ما دنیای آمال و آرزو ها را نشان می دادیم و این فرد از ایده آل های جامعه است. در ضمن به گفته خود هادی دیباجی، نه تنها این فرد بیش از حد وسواس مذهبی ندارد، بلكه وی آدم هایی را می شناخت كه از این هم حساس تر بودند و موازین شرعی را بیشتر از این رعایت می كردند.

سلما در تقابل با صادق چه نوع شخصیتی دارد؟

سلما دختری است كه ذهنش مشغول چیز هایی غیر از روزمرگی ها و دغدغه های زندگی امروزی است. او خواب هایی به شكل رویای صادقانه می بیند كه اتفاقا در یكی از همین خواب ها هم صادق هست. سلما در تقابل با صادق اصلا كاراكتری مذهبی نیست و حتی در برخورد اولشان برخی تفكرات او را به سخره می گیرد، اما پس از این كه متوجه نفس دین و ارتباطش با دنیای ماورا می شود، صادق را گزینه خوبی برای راهنمایی و كمك گرفتن در تعبیر رویاهایش می بیند. فیلمنامه «سیب و سلما» آنقدر زیبا طی می شود كه در نهایت به شكل باورپذیری سلما به باورهای صادق اعتقاد پیدا می كند و چیزهایی در او می بیند كه هرگز در زندگی شهری و پرمشغله خود پیدا نكرده است.

فیلمنامه چقدر باورپذیر بود؟

سیب و سلما فیلمنامه بسیار باورپذیری دارد و مخاطب با آن ارتباط خوبی برقرار می كند. من با سلما ارتباط بسیار خوبی برقرار كردم تا جایی كه حتی اواخر فیلم سلما را نزدیك به شخصیت خودم می دیدم.

استقبال از فیلم در جشنواره چطور بود؟

من فیلم را فقط در سینمای رسانه ها دیدم و خوشبختانه آنجا با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد. هم سالن سینما پر بود و هم نشست خبری خوبی داشتیم. البته منتظریم این روزها نتیجه نهایی كارمان را از اكران عمومی فیلم بگیریم.

راجع به فیلم های جشنواره امسال چه نظری دارید؟

درباره هیچ فیلم خاصی نظر نمی دهم، اما به دلیل پیشینه تئاتری ام هر فیلمی كه بازیگران آن تئاتری باشند را دوست دارم و نكته دیگر این كه به نظر من هر فیلمی نباید پیامی داشته باشد. همین كه قصه و پردازش ها خوب باشد كافی است.

می خواهید بازیگری را در سینما ادامه دهید؟

نه به هر قیمت. اما اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم و فیلمنامه و كارگردان آن مورد تایید باشد، حتما در كنار تئاتر، سینما را ادامه خواهم داد.

 

منبع: jamejamonline.ir

 پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی