ads
adsads


مروری بر گذشته

عکس

بیوگرافی هنرمندان

عجایب اسرار آمیز جهان

مطالب گوناگون

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون

اسـرار شگفـت‌انگیز مثلث برمودا !!!

0.076452001330447735 jazzaab ir اسـرار شگفـت‌انگیز مثلث برمودا !!!
 

برج مراقبت گفت:

– طاقت داشته باشید. به سوی غرب پرواز کنید.

ستوان "تایلور" پاسخ داد:

– ما اصلا نمی‌دانیم غرب کجاست … همه دستگاه‌ها از کار افتاده … همه چیز شگفت‌انگیز است. هیچ جهتی را نمی‌توانیم تشخیص دهیم. حتی اقیانوس شکل دیگری به خود گرفته است …
 

چند لحظه بعد، دوباره صدای ستوان "تایلور" به گوش رسید که دیوانه‌وار فریاد زد:

– ما وارد آب‌های سفید می‌شویم … خطر همچون دشنه‌ای به سوی ما می‌آید… کمک … کمک …

و این آخرین پیام ستوان "تایلور" بود و صدای او برای همیشه خاموش شد.
 

مسئولان فرودگاه، وضع اضطراری اعلام کردند و یک هواپیمای "مارتین مرینر" با سیزده سرنشین و مجهز به کلیه وسایل نجات از زمین برخاست تا به جست‌وجوی پنج هواپیمای بمب‌افکن بپردازد، ولی شگفت اینکه این هواپیما نیز به همان سرنوشت پنج بمب‌افکن دچار گردید و برای همیشه ناپدید شد. در ساعت چهار و هفت دقیقه بعدازظهر آن روز، برج مراقبت نیروی دریایی در "اوپالوکا" پیام ضعیفی دریافت کرد که مربوط به یکی از هواپیماهای پرواز شماره نوزده بود. عجیب آن بود که به موجب پیش‌بینی، موجودی بنزین آخرین هواپیما می‌بایستی تقریبا دو ساعت پیش تمام شده باشد، در حالی که هنوز در آسمان بود.

سپیده‌دم روز بعد، 242 فروند هواپیما و هیجده فروند کشتی به جست‌وجوی هواپیماهای گم‌شده پرداختند، ولی اثری از آنها نیافتند. انگار این هواپیماها، قطره‌ای شده و به درون اقیانوس فرو رفته بودند.
 

هرگاه فرض کنیم که این پنج هواپیمای بمب‌افکن، در آسمان با یکدیگر تصادم کرده‌اند، می‌بایستی قطعات شکسته هواپیما و یا آثار و علائمی از این تصادم پیدا می‌شد و از سوی دیگر هنگامی که ستوان "تایلور" وضع اضطراری اعلام کرد، برخی از خدمه هواپیما می‌توانستند به وسیله چتر نجات، خود را از مهلکه رهایی بخشند یا پس از سقوط در آب از وسایل ایمنی نظیر تشک‌های بادی و جلیقه‌های نجات استفاده کنند، در حالی که معلوم نیست چرا هیچ‌یک از این اقدامات صورت نگرفت. هواپیمای "مارتین مرینر" که به کمک این پنج هواپیما شتافته بود، به گونه‌ای ساخته شده بود که می‌توانست روی آب بنشیند، در حالی که این هواپیما نیز بی‌آن‌که با برج مراقبت تماس بگیرد، به طرز اسرارآمیزی ناپدید شد. واقعیت حادثه تا به امروز کشف نشده و این ماجرا همچنان در شمار یکی از اسرار حل نشده عالم، باقی مانده است.
0.544058001330447736 jazzaab ir اسـرار شگفـت‌انگیز مثلث برمودا !!!
 

پس از این رویداد، تعداد زیادی هواپیما و کشتی همراه با سرنشینان آنها در منطقه مثلث برمودا ناپدید شده‌اند که تا کنون اثری از آنها به دست نیامده است و این حوادث موجب شده که دانشمندان نظریات گوناگون در رابطه با "مثلث برمودا" ارائه دهند.

نظرات دانشمندان در ارتباط با مثلث برمودا:
 

پاره‌ای از این دانشمندان بر این اعتقادند که از مثلث برمودا، دریچه‌ای  به دنیای دیگر گشوده می شود و این کشتی‌ها و هواپیماها از آن دریچه به بعد  دیگری که برای ما ناشناخته است منتقل می‌شوند. و گروهی دیگر گناه این حوادث را به گردن موجودات فضایی می‌اندازند و می‌گویند که ساکنان کرات دیگر، کشتی‌ها و هواپیماها را با سرنشینانش برای تحقیق به کرات خود می‌برند.

برخی دیگر نیز با توجه به فرضیه فرو رفتن قاره افسانه‌ای آتلانتیس به زیر آب، بر این باورند که در اعماق آب‌های مثلث برمودا، بلور عظیمی وجود دارد که اشعه‌ای قوی‌تر از لیزر از آن ساطع می‌شود و این اشعه کشتی‌ها و هواپیماها را ذوب می‌کند. در نقشه‌های قدیمی قاره‌ای به نام "آتلانتیس" به چشم می‌خورد که امروزه اثری از این خشکی وجود ندارد، و دانشمندان حدس می‌زنند بر اثر وقوع فاجعه‌ای که ماهیت آن هنوز بر بشر معلوم نیست، در منطقه "مثلث برمودا" به اعماق اقیانوس فرورفته باشد.

0.543190001330447739 jazzaab ir اسـرار شگفـت‌انگیز مثلث برمودا !!!موقعیت مثلث برمودا:
 

    مثلث برمودا واقعا یک مثلث نیست، بلکه شباهت بیشتری به یک بیضی (و شاید هم دایره‌ای بزرگ) دارد که در روی بخشی از اقیانوس اطلس در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع است. رأس آن نزدیک برمودا و قسمت انحنای آن از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و از پورتوریکو گذشته، به طرف جنوب و شرق منحرف شده و از میان دریای سارگاسو عبور کرده و دوباره به طرف برمودا برگشته است. طول جغرافیایی در قسمت غرب مثلث برمودا هشتاد درجه است، بر روی خطی که شمال حقیقی و شمال مغناطیسی بر یکدیگر منطبق می‌گردند. در این نقطه هیچ انحرافی در قطب‌نما محاسبه نمی‌شود.

 وینسنت گادیس که مثلث برمودا را نام‌گذاری کرده، آن را بدین صورت توصیف می‌کند : "یک خط از فلوریدا تا برمودا، دیگری از برمودا تا پورتویکو می‌گذرد و سومین خط از میان باهاما به فلوریدا برمی‌گردد."
 

0.729672001330447740 jazzaab ir اسـرار شگفـت‌انگیز مثلث برمودا !!!مشاهدات و گزارشات منحصر به مثلث برمودا:
در بیشتر اتفاقات مثلث برمودا، اکثر هواپیماها در حالی ناپدید شده‌اند که تماس رادیویی خود را با ایستگاههای مبدا و مقصدشان تا آخرین لحظه حفظ کرده‌اند و یا برخی دیگر در لحظات آخر پیامهای غیر عادی مخابره کرده‌اند که حاکی از عدم کنترل آنان بر روی دستگاه و ابزارها بوده است و یا چرخش عقربه‌های قطب نما به دور خود و تغییر رنگ آسمان اطراف به زردی و مه‌آلودی، آن هم در روز صاف و آفتابی و یا تغییراتی غیر‌عادی در آب‌ها که تا لحظاتی قبل آرام بوده‌اند، بدون بیان هیچ دلیل روشنی از چگونگی این وقایع.
 

این پیام‌ها رفته‌رفته ضعیف‌تر و غیرقابل تشخیص‌تر شده و یا سریعا قطع شده‌اند. دقیقا مثل این‌که چیزی ارتباط رادیویی را قطع کرده باشد و یا چنان‌چه اظهار عقیده شده، در حال دور شدن و عقب رفتن از فضا و زمان بوده و دورتر و دورتر شده‌اند. در برخی موارد گزارش‌ها حاکی از آن بود که نوری ناشناخته و غیر‌قابل‌تشریح رؤیت شده است. همچنین توده سیاه و تاریکی در سطح دریا که پس از مدتی ناپدید شده، در جریان اتفاقات مزبور گزارش شده است.
 

در مواردی هم گزارش شده که نقطه تاریک بزرگی در میان ستارگان در آسمان دیده شده که نوری متحرک از طرف زمین به آن قسمت وارد شده و سپس هر دو ناپدید شده‌اند. در تمام مدت دیده شدن تاریکی، دستگاه‌ها و سایر ابزارهای قایق‌های ناظر از کار افتاده بودند که پس از رفع تاریکی آسمان، دوباره شروع به کار کرده‌اند.
 

در یک مورد هم پیامی عجیب از یک کشتی باری ژاپنی بدین مضمون دریافت گردید. "خطری همانند یک خنجر هم‌اکنون … به سرعت می‌آید … ما نمی‌توانیم فرار کنیم …" در هر حال بدون این‌که مشخص شود خنجر چه بود، کشتی ناپدید شد.
علل وقایع مثلث برمودا:

– علل فرضی طبیعی
 

توضیحات و علل فرضی مختلفی درباره حوادث مثلث برمودا ارائه شده است که معمول‌ترین فرضیات بر اساس مرگ غیر طبیعی (زیرا هیچ جسدی تاکنون به دست نیامده است) بنا شده است. این توضیحات عبارتند از:
 

جزر و مد ناگهانی دریا در نتیجه زلزله در اعماق دریا، وزش بادهای مخرب و اختلالات جوی، گوی‌های آتشفشان که موجب انفجار هواپیماها می‌شود، گرفتار آمدن در جاذبه یک گرداب یا گردباد که باعث سقوط و انهدام هواپیماها یا انحراف مسیر کشتی‌ها و مفقود شدن آنها در آب می‌شود، تحت تاثیر نیرویی مغناطیسی قرار گرفتن و اختلالات امواج الکترومغناطیسی، ولی این دلایل توجیه قابل قبولی برای ناپدید شدن هواپیماها و کشتی‌های متعدد در یک منطقه نیست.
0.698352001330447741 jazzaab ir اسـرار شگفـت‌انگیز مثلث برمودا !!!
– علل فرضی غیر طبیعی
 

دستگیری و ربوده شدن به وسیله زیردریایی یا بشقاب‌پرنده‌هایی متعلق به کراتی دیگر که برای تحقیق درباره حیات و زندگی باستان و حال ما انسان‌ها به کره زمین آمده‌اند، می‌تواند علتی غیر طبیعی برای توجیه وقایع باشد.
 

یکی از عجیب‌ترین پیشنهادات در این مورد به وسیله ادگار کایس، پیشگو و روانکاو و حکیم در دهه پنجم قرن بیست، ارائه شده است. به عقیده وی قرن‌ها قبل از کشف اشعه لیزر، بومیان سواحل اقیانوس اطلس از کریستال به عنوان یک منبع انرژی و قدرت استفاده می‌کردند. به نظر کاین نوعی نیروی شیطانی القا شده از سوی آنها، در عمق یک مایلی در قسمت غرب اندروس غرق شده که هنوز در برخی مواقع باعث از کار انداختن ابزار و وسایل الکتریکی کشتی‌ها، هواپیماها و در نهایت نابودی آنها می‌گردد.
 

ام. ک. جساپ که یک فضانورد، منجم و متخصص کره ماه است، در کتابش به نام "در مورد بشقاب‌پرنده‌ها " ابزار می‌دارد که ناپدید شدن کشتی‌های مشهور در مثلث برمودا، به وسیله اجسام پرنده صورت گرفته است. وی مفقود شدن خدمه آنها را نیز به اجسام مزبور ربط می‌دهد. به عقیده جساپ یوفوها هر چه هستند، حوزه مغناطیسی موقتی ایجاد می‌کنند که دارای طرحی یونیزه شده است و می‌تواند باعث متلاشی شدن یا ناپدید شدن هواپیماها و کشتی‌ها گردد. او روی این سؤال کار می‌کرد که چگونه نیروی مغناطیسی کنترل شده و می‌تواند باعث نامرئی شدن گردد. نظریه میدان واحد انیشتین او را مجذوب کرده بود. جساپ هر دوی اینها را کلیدی می‌دانست برای ظهور و محو شدن ناگهانی بشقاب‌پرنده‌ها و ناپدید شدن کشتی‌ها و هواپیماها. ولی مرگ امکان ادامه فعالیت و نتیجه‌گیری را از جساپ گرفت و تحقیقاتش نیمه‌تمام ماند.
 

گذشته و آینده مثلث برمودا:
 

به نظر می‌رسد که این منطقه طی زمان‌های متمادی گذشته نیز در افسانه‌ها به منزله مکانی ترسناک وجود داشته و حتی خیلی قبل از تاریخ کشف آن و بعد از آن تاریخ تا صدها سال با عناوین "دریایی از مقبره‌ها" ، "مثلث شیطان" ، "مثلث مرگ" ، "دریای بدبختی" ، "گورستان آتلانتیک" نامیده می‌شده است. شومی و بدشگونی مثلث برمودا حتی در عصر فضا نیز باعث تعجب انسان‌هایی چون کریستف کلمب و فضانوردان آپولو 13 که یکی کاشف در زمین و دیگری در فضاست، شده است.
 

این‌که چرا وقایع عجیب این منطقه گزارش نمی‌شود، شاید به دلیل ایجاد رعب و وحشت عمومی باشد، شاید هم چون دلیل اصلی وقایع معلوم نیست، اتفاقات مربوطه بازتاب نمی‌یابد. البته در اغلب گزارشات ارائه شده هم سانسورهایی وجود دارد که اصل وقایع را سرپوشیده نگه می‌دارد.
 

آیا این مثلث باز هم قربانیان دیگری را در کام خود فرو خواهد برد؟
 

آیا بشر موفق به کشف راز نهفته در معمای آن خواهد شد؟
 

و بسیاری آیاها و پرسش‌های بی‌جواب دیگر که مسلما در ذهن شما هم وجود دارد…
 
 
 

پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی