ads
adsads


مروری بر گذشته

عکس

بیوگرافی هنرمندان

عجایب اسرار آمیز جهان

مطالب گوناگون

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون

تاب‌بازی طناز طباطبایی و هانیه توسلی روی صحنه ! + عکس

هانیه توسلی و طناز طباطبایی این روزها در حال بازی در نمایش «کمی‌ بالاتر» هستند که از چندی پیش در تالار تازه افتتاح شده حافظ روی صحنه است.
 این دو بازیگر جوان سینما، تلویزیون و تئاتر ایران که مسیرهای متفاوتی را در بازیگری پیموده‌اند، در تازه‌ترین نمایش آروند دشت‌آرای به هم رسیده‌اند.
توسلی که دانش آموخته ادبیات نمایشی از دانشکده هنر و معماری است، سال 1379 کارش را با بازی در تئاترهای دانشجویی شروع کرد و در ادامه با نمایش «باله روی بطری‌های بی‌معنی» (لیلی تاج)، «پدر دوست داشتنی» (سعید پورشعبانی) و «پدر» (نصرالله قادری)، تجربه های موفقی را پشت سر گذاشت.
 

0.019913001328689645 jazzaab ir تاب‌بازی طناز طباطبایی و هانیه توسلی روی صحنه ! + عکس

او بعد از تثبیت در عرصه تئاتر با فیلم کوتاه روی جاده نمناک (مهدی کرم‌پور) و سریال غریبه (جواد اردکانی) وارد عرصه سینما شد و خیلی زود در سال 1380 با فیلم «شام آخر» فریدون جیرانی به شهرت رسید. از دیگر فیلم های این بازیگر می‌توان به «گاهی به آسمان نگاه کن» (کمال تبریزی)، «شب‌های روشن» (فرزاد موتمن)، «یک شب» (نیکی کریمی) و «کافه ستاره» (سامان مقدم) اشاره کرد. مجموعه های تلویزیونی «وفا» (محمدحسین لطیفی) و «میوه ممنوعه» (‌حسن فتحی) نیز از کارهای موفق هانیه توسلی هستند.

0.077644001328689645 jazzaab ir تاب‌بازی طناز طباطبایی و هانیه توسلی روی صحنه ! + عکس

با وجود موفقیت در سینما و تلویزیون، توسلی هیچ گاه صحنه تئاتر را ترک نکرد و چندی است که در این عرصه پرکار تر نیز شده است. نمایش‌های «قرمز و دیگران» (محمد یعقوبی)، «گل‌های شمعدانی» (محمد یعقوبی) و «پروفسور بوبوس» (آتیلا پسیانی) از مهمترین کارهای صحنه ای این بازیگر به شمار می‌آیند.
طناز طباطبایی هم اگر چه دانش آموخته تئاتر است، اما شروع بازیگری اش از سینما و تلویزیون بود و در همین عرصه به شهرت رسید.
«دیشب بابا تو دیدم آیدا» (رسول صدرعاملی)، «شب زده» (فرزاد موتمن)، «مرهم» (علیرضا داودنژاد) و «گزارش یک جشن» (ابراهیم حاتمی‌کیا) از مهمترین فیلم های طباطبایی هستند. «در چشم باد» (مسعود جعفری جوزانی) و «میوه ممنوعه» (حسن فتحی) هم از معروف ترین کارهای تلویزیونی این بازیگر به شمار می‌آیند.

0.091771001328689645 jazzaab ir تاب‌بازی طناز طباطبایی و هانیه توسلی روی صحنه ! + عکس

با این که طناز طباطبایی در کارنامه هنری خود، حضور پر رنگی بر صحنه تئاتر نداشته است، اما گویا امسال قصد دارد جبران مافات کند. او ابتدای سال در نمایش «درس» (داریوش مهرجویی) ظاهر شد و این شب ها در نمایش «کمی‌ بالاتر» (آروند دشت آرای) بازی می‌کند. همین نمایش است که برای اولین بار او و هانیه توسلی را که در چند فیلم و سریال هم بازی بوده اند، برای نخستین بار روی صحنه تئاتر در کنار هم قرار داده است. دیگر بازیگران این نمایش، خسرو احمدی، بیژن افشار، رویا تیموریان، سینا رازانی، امیرحسین رستمی، حبیب رضایی و رضا یزدانی هستند.

نمایش «کمی‌ بالاتر» که در تالار حافظ روی صحنه است، اگرچه با شروع جشنواره تئاتر فجر به طور موقت اجرایش را متوقف می‌کند، اما از اواخر بهمن بار دیگر اجرایش را از سر می‌گیرد. بخش عمده ای از بازی های این نمایش در ارتفاع و روی تاب های بزرگی که از سقف آویزان شده اند انجام می‌گیرد.

0.107479001328689645 jazzaab ir تاب‌بازی طناز طباطبایی و هانیه توسلی روی صحنه ! + عکس

 پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی