ads
adsads
+

مروری بر گذشته

مطالب جدید سایت

دنیای مد

سلامت

بیوگرافی هنرمندان

عجایب اسرار آمیز جهان

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون

زیباترین فروشگاه های اپل در سراسر دنیا + تصویر

مجموعه : مطالب گوناگون

زیباترین فروشگاه های اپل در سراسر دنیا + تصویر

 

 

فروشگاه های اپل در سراسر دنیااپل را معمولا بیش از همه با سیب گاز زده آن یا محصولات آن میشناسند. جایی که موضوع صحبت اپل باشد به تعداد همه محصولات آن موضوع برای صحبت کردن وجود دارد.

اما در مورد اپل مسائل جذاب دیگری نیز برای بحث کردن هست که اغلب به دلیل جذابیت های دیگر، چندان مورد توجه قرار نمیگیرد. مسائلی مانند فروشگاه های عجیب و جذاب اپل در سراسر دنیا.

قطعا با اسم و رسمی که اپل از ابتدای شروع به کار خود به عنوان یک کمپانی کوچک به هم زده و به مرور زمان توسعه و گسترش یافته است، فروشگاه های این شرکت نیز در اقصی نقاط جهان باید در خور این اسم و رسم بزرگ باشد.

البته تا حد زیادی نیز این گونه است و حتی گاهی با نمونه هایی از فروشگاه های این شرکت مواجه میشویم که تلفیقی ای هنر و معماری را برای ایجاد یک جذابیت بدست داده اند.

1- خیابان پنجم، نیویورک سیتی
این فروشگاه که در GM Plaza در منهتن واقع شده، از نمای بیرونی شبیه به یک مکعب شیشه ای غول پیکر خالی است. در داخل اما یک پلکان مارپیچ مشتریان را به فروشگاه اصلی که در زیر زمین است هدایت میکند. این فروشگاه در سال 2006 تاسیس شده:

زیباترین فروشگاه های اپل در سراسر دنیا

2- خیابان Regent در لندن
این فروشگاه در سال 2004 در بنایی مربوط به عصر خاندان ادوارد و جایی که زمانی آژانس مسافرتی توماس کوک بود، راه اندازی شده. نور پردازی براق و تابان داخل فروشگاه تا حد زیادی حال و هوای لندن همیشه ابری را عوض میکند و البته در سال جاری میلادی این فروشگاه مدتی تعطیل شد تا با تغییراتی در بنای آن نور طبیعی بیشتری به داخل فروشگاه تابیده شود:

زیباترین فروشگاه های اپل در سراسر دنیا

3- ترمینال Grand Central نیویورک سیتی
این فروشگاه در سال 2011 افتتاح شده است و در واقع در بالکن های شمالی و شمال شرقی ترمینال واقع شده که نمایی مشرف به کل ایستگاه را در اختیار مشتریان قرار میدهد:

زیباترین فروشگاه های اپل در سراسر دنیا

4- West Lake در هانگژو چین
این فروشگاه در سال 2015 افتتاح شده و در حال حاضر بزرگترین فروشگاه اپل در آسیا محسوب میشود. یکی از ویژگیهای منحصر به فرد در طراحی این ساختمان این است که علیرغم ارتفاع 50 متری، هیچ ستون قابل رویت ندارد.

پنل های به کار رفته در نمای شیشه ای این سازه بدون هیچ انقطاعی مستقیم تا سقف به پیش رفته اند و طبقه دوم این فروشگاه به گونه ای طراحی شده که گویی در ها معلق است:

زیباترین فروشگاه های اپل در سراسر دنیا

5- مرکز مالی بین الملل شانگهای
این فروشگاه در مرکز خود یک سازه استوانه ای شیشه ای دارد که اپل برای آن رد سال 2013 یک حق امتیاز انحصاری را برنده شد. این سازه پلکانی شیشه ای را در بر دارد که مستقیما مشتریان را به فروشگاه اصلی میبرد و در کل طراحی آن به گونه ای است که یک نوع احساس روحانی را به مشتریان القا میکند:

زیباترین فروشگاه های اپل در سراسر دنیا

6- بخش مرکزی هنگ کنگ
اولین فروشگاه اپل در هنگ کنگ در سال 2011 افتتاح شد. این فروشگاه بر روی پلی مخصوص که دو سوی پیاده روی مرکز مالی بین الملل را به هم متصل میکند و با نمایی شیشه ای طراحی شده است. این فروشگاه از معدود نمونه هایی است که مکان مخصوص به کودکان را دارد:

زیباترین فروشگاه های اپل در سراسر دنیا

7- چرخ و فلک لوور، پاریس، فرانسه
این فروشگاه نیز اولین فروشگاه اپل در فرانسه بود. مکان آن در زیر موزه لوور است و ورودی آن به شکلی سمبلیک یک هرم وارونه را که در واقع یک نور گیر است در بر دارد:

زیباترین فروشگاه های اپل در سراسر دنیا

8 – Taikoo Li Sanlitun پکن
این فروشگاه در سال 2012 و در یکی از مراکزتجاری پکن بازگشایی شده و در طراحی آن مجموعه ای از اشکال و الگوها استفاده شده است:

زیباترین فروشگاه های اپل در سراسر دنیا

9 – بخش Wangfujing پکن
یکی دیگر از فروشگاه های اپل در چین که در سال 2012 بازگشایی شده است در منطقه ای بنا شده است که برای 800 سال پیاپی بازار شبانه بوده است. این فروشگاه سومین نمونه دارای پلکان شیشه ای در آسیا است و گفته میشود که 2 کافی شاپ با نمای 360 درجه دارد:

زیباترین فروشگاه های اپل در سراسر دنیا

10- خیابان Kufurstendamm در برلین
این فروشگاه در سال 2013 در یک ساختمان قدیمی تئاتر که بازسازی شده بود، افتتاح شد. معماری این سازه با ستون های قوی و پنجره های بلند شبیه به معماری های یونان باستان است و برای هماهنگی این نما با ماهیت ساختمان، طبقات بالایی فروشگاه با فرش قرمز در پلکان و چلچراغ مزین شده و تالاری برای برگزاری کنسرت را نیز در بر دارد:

زیباترین فروشگاه های اپل در سراسر دنیا

تابناکپربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی