عضویت در تلگرام جذاب

ads
adsads


مروری بر گذشته

عجایب اسرار آمیز جهان

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون

10 مدل ساعت که دنیای ساعت سازی را تغییر دادند

مجموعه : مد و آرایش

در دنیای ساعت سازی مکانیکی انقلاب به معنای تغییر دیده نمی‌شود. در این دنیا تنها حرف از تکامل است و بس؛ تغییرات آنقدر لاک پشتی صورت می‌گیرد تا «سنت» حفظ شود. سنت در دنیای ساعت سازی امری بسیار مقدس است.

در عمر پانصد و خورده‌ای سالی که ساعت‌ها داشته‌اند، تنها چند تغییر به وجود آمده و توانسته دنیای ساعت سازی را تغییر دهد. برخی از این ساعت‌ها توانستند طراحی، تکنولوژی و یا حتی هر دو مورد را در این صنعت لوکس تغییر دهند.

در ادامه 10 ساعت که تاریخ را تغییر دادند را به شما معرفی خواهیم کرد.

mo23954 10 مدل ساعت که دنیای ساعت سازی را تغییر دادند

طراحی ساده و در عین حال ورزشی ساعت رولکس سابمِرین یا زیردریایی طرفداران بسیاری پیدا کرد

رولکس سابمِرین یا زیردریایی (1953 میلادی) – طراحی ساده و در عین حال ورزشی آن طرفداران بسیاری پیدا کرد. از شون کانری گرفته تا فرماندهان نظامی، همگی این ساعت را بر روی دستان خود می بستند.

mo23955 10 مدل ساعت که دنیای ساعت سازی را تغییر دادند

در طراحی ساعت کارتیر تانک از نیمرخ تانک‌های جنگ جهانی اول الهام گرفته شده است

کارتیر تانک (1918 میلادی) – از این ساعت بعدها کپی برداری‌های فراوانی صورت گرفت. گفته می‌شود که در طراحی این ساعت از نیمرخ تانک‌های جنگ جهانی اول الهام گرفته شده است. مشابه این ساعت در کشورهای بسیاری تولید شده، اما نمونه اصلی آن خواهان زیادی دارد.

mo23956 10 مدل ساعت که دنیای ساعت سازی را تغییر دادند

ساعت اودِمارس پیکت رویال اوک هیچ یک از معیارهای لوکس بودن زمانه خود را رعایت نکرده بود

اودِمارس پیکت رویال اوک (1972 میلادی) – وقتی که این ساعت ساخته شد، هیچ یک از معیارهای لوکس بودن زمانه خود را رعایت نکرده بود. در سال 1969، اولین ساعت‌های مارک کوارتز تولید شد و در آن روزها گفته می‌شد که کوارتز احتمالا بدعت طولانی مدت ساعت‌ها از نظر طراحی را زیر پا می‌گذارد. اما این ساعت کوارتز را هم پشت سر گذاشت.

mo23957 10 مدل ساعت که دنیای ساعت سازی را تغییر دادند

طراحی ساعت یولیسس ناردین فریک بعدها به مراتب در ساعت‌های دیگر استفاده شد

یولیسس ناردین فریک – 15 سال پیش ساعتی روانه بازار شد که پیش از آن هیچ کس فکرش را هم نمی‌کرد. طراحی این ساعت بعدها به مراتب در ساعت‌های دیگر استفاده شد.

mo23958 10 مدل ساعت که دنیای ساعت سازی را تغییر دادند

صنعت ساعت سازی فوق‌العاده لوکس امروز سوئیس مدیون همین ساعت ساده سواتچ است

سواتچ – ساخت ساعت‌های لوکس همواره در دستور کار ساعت سازهای مشهور قرار داشته است. صنعت ساعت سازی فوق‌العاده لوکس امروز سوئیس مدیون همین ساعت ساده سواتچ است.

mo23959 10 مدل ساعت که دنیای ساعت سازی را تغییر دادند

دلیل شهرت ساعت سیکو آسترون این بود که در زمان کوتاه از یک نمونه اولیه به تولید انبوه رسید

سیکو آسترون (1969 میلادی) – سال 1969، پیش از شروع کریسمس و در توکیو؛ ساعت سازی سیکو با معرفی ساعت آسترون غوغایی به پا کرد. دلیل شهرت این ساعت این بود که می‌توان در کوتاه‌ترین زمان از یک نمونه اولیه به تولید انبوه رسید. مدلی که بعدها هم مورد استقبال قرار گرفت.

mo23960 10 مدل ساعت که دنیای ساعت سازی را تغییر دادند

هارمونی زیبای ساعت برکوئت شماره 169 در کنار مکانیکی بودن آن چشم ها را به خود جذب می‌کند

برکوئت شماره 169؛ توربیلون اول – طراحی این ساعت که در سال‌های اخیر تولید شده توانسته ابتکار را در عین پیچیدگی برای ساعت دوست‌ها به ارمغان آورد. هارمونی زیبای ساعت در کنار مکانیکی بودن آن چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند.

mo23961 10 مدل ساعت که دنیای ساعت سازی را تغییر دادند

می گویند که ساعت زنیت ال پریمرو کرونوگراف در واقع اولین ساعت نبضی موجود در بازار است

زنیت ال پریمرو کرونوگراف (1969 میلادی) – به ادعای شرکت تولید کننده آن، این ساعت اولین نمونه موجود در بازار با این طراحی است. آن‌ها ادعا می‌کنند که این ساعت در واقع اولین ساعت نبضی موجود در بازار است و در سال 1969 میلادی به بازار عرضه شد. در آن سال اما دو ساعت نبضی دیگر نیز تولید شد.

mo23962 10 مدل ساعت که دنیای ساعت سازی را تغییر دادند

ساعت اومگا دویل حرکت دورانی پیوسته را به حرکت گسسته تبدیل می‌کند

اومگا دویل – به این فکر کنید که تمام خودروهای جهان از موتور استفاده می‌کنند. حالا تصور کنید که اولین موتور جهان در دهه 1750 میلادی در انگلستان ساخته شد. این ساعت نیز چنین شرایطی را دارد. «چرخ دنگ اهرمی» ساز و کاری است که حرکت دورانی پیوسته را به حرکت گسسته تبدیل می‌کند. این مکانیسم در ساخت تمام ساعت بکار می‌رود. حالا این رویه یک استثنا پیدا کرده: اومگا. این ساعت از چرخ دنگِ دو محوری بهره می‌برد.

mo23963 10 مدل ساعت که دنیای ساعت سازی را تغییر دادند

ساعت کاسیو جی شوک توانست قواعد بازی را تغییر دهد

کاسیو جی شوک – این مدل از آن دست ساعت‌های مکانیکی لوکس یا خاص نیست که در فهرست ساعت‌های پرفروش قرار داشته باشد، اما کاسیو جی شوک توانست قواعد بازی را تغییر دهد.

فرادید

عضویت در تلگرام جذاب

پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی