ads
adsads

مروری بر گذشته

مطالب جدید سایت

دنیای مد

سلامت

بیوگرافی هنرمندان

عجایب اسرار آمیز جهان

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون

چگونه درد کمر خود را کاهش دهیم؟

کمردرد یکی از دردهای رایج در دنیای امروز، نه فقط در ایران بلکه در سراسرجهان است. زندگی ماشینی، تغذیه نادرست، ورزش نکردن و بی ‎تحرک بودن درطول روز باعث ایجاد کمردرد می‎شود. اما راه چاره چیست؟ درمان کمر درد خصوصا اگر درد شمااز نوع حاد باشد جزء درمان‎های سخت محسوب می‎شود و شما باید دربارهروش‎های درمانی اطلاعات کامل به‎دست بیاورید. با این حال اگر درد شما حاد نباشد برای درمان کمر درد می‎توانید ازدرمان‎های خانگی استفاد ه کنید. راهکارهایی که سخت نیستند ولیانجام مستمر آنها درد شما را کاهش می‎دهد و همچنین اینراهکارها مطمئن هستند به این معنی که شما می‎توانید مطمئنباشید به بدنتان آسیب بیشتری نمی‎زنند. برای مثال هر روز 10 تا 20 دقیقه پیاده‎روی کنید.برای رفع درد و  التهاب کمر خود از کیسه آبگرم و یا یخ استفاده کنید.سعی کنید کل  طولروز را روی یک صندلی ننشینید و تحرک داشته باشید و اگر چنین امکانی برایتان وجودندارد حتما از صندلی استاندارد استفاده کنید. به کلاس یوگا بروید تا هم ذهنتان ازروزمرگی‎ها آرامش بیابد و هم به بدنتان رسیدگی کرده باشید.

http://www.jazzaab.net/user_files/2018/12/55555.jpg

 شما همچنین می‎توانید برای التیام درد خود از درمان‎های گیاهی استفاده کنید. اما همانطور که ذکر شد این درصورتی است که کمردردتان حاد نباشد. در صورت حاد درد بودن باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا او تشخیص دهد چه  درمانی نیاز دارید. اگر کمردردتان حاد باشد حتی ممکن است انجام برخی ورزش‎ها به بدتر شدن آن کمک کند.

اگر از دیسک کمر رنج می‎برد پزشک پس از معانیه شما ممکن است برایتان فیزیوتراپی تجویز کند و یا  به شما بگوید نیاز به عمل دارید.

حالا بیاید به این سوال که دیسک کمر چیست پاسخ دهیم؟ دیسک کمر یکی از شایع‎ترین دردها در دنیای ماشینی امروز است. دیسک به صفحات انعطاف‎پذیری که مهره‎های کمر را از هم جدا می‎کنند گفته می‎شود. اگر دیسک دچار بیرون‎زدگی شود به نخاع فشار می‎آورد و در این صورت فرد دچار کمر درد می‎شود. اصطلاحا به این نوع  درد دیسک  کمر می‎گویند.

اولین نشانه دیسک کمر،کمر درد است اگر این درد را  جدی نگیرید به دیگر اعضای بدن مانند گردنتان فشار وارد می‎شود و ممکن است آسیب جدی به بدنتان وارد شود. پس با اولین هشدارها خود را به متخصص نشان دهید. پزشک پس از انجام تست‎های مختلف میزان دیسک شما را تشخیص و راه‎های درمانی را پیشنهاد می‎دهد.پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی