عضویت در تلگرام جذاب

ads
adsads


مروری بر گذشته

عجایب اسرار آمیز جهان

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون

صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی
بیشتر شما می دانید که «تام هنکس» در انیمیشن «داستان اسباب بازی» به جای شخصیت اصلی این کارتون حرف زد و کمتر کسی است که نداند صدای خر «شرک» همان صدای «ادی مورفی» است،ولی بعضی از ستاره ها هستند که شاید فکرش را هم نکنید که تا به حال صداپیشگی کرده باشند.

از «ریهانا» گرفته تا «کارا دلوینیه» و «مایلی سایرس» خیلی از چهره های سرشناس هالیوود برای یک بار هم که شده صدایشان را به شخصیت های دوست داشتنی دنیای رنگارنگ انیمیشن قرض داده اند.

1.«مایلی سایرس» که خودش هم فعالیتش را از دنیای والت دیزنی شروع کرده بود، برای اولین بار در سال 2009 به جای «پنی» در کارتون «تیزپا» (Bolt) حرف زد. مایلی همراه با «جان تراولتا» که صدای شخصیت سگ داستان به او تعلق داشت برای این انیمیشن یک آهنگ هم خواندند.

94 12 2jnews4845 صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

2.شاید فکر کنید خیلی به سبک «ریهانا» نمی خورد که بخواهد برای یک انیمیشن کودکانه صداپیشگی کند، ولی او در سال 2015 برای شخصیت اصلی کارتون «خانه» متعلق به کمپانی «دریم ورکز» صداپیشگی کرد. چهره های برجسته دیگری همچون «جیم پارسونز»، «استیو مارتین» و «جنیفر لوپز» نیز در این کار با او همراه بودند.

94 12 2jnews4846 صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

3.«میلا کونیس» از زمانی که صداپیشه قبلی نقش «مگ» در مجموعه انیمیشن «مرد خانواده» به دلیل برخی مسائل همکاری اش را با این مجموعه قطع کرد به جای شخصیت مگ حرف زده است و کارش همچنان نیز ادامه دارد.

94 12 2jnews4847 صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

4.بعد از چند تلاش نه چندان موفقیت آمیز در زمینه هنرپیشگی از «کیم کارداشیان» انتظار نمی رفت دوباره دست به چنین ریسک هایی بزند، ولی او به صورت مهمان در یکی از قسمت های انیمیشن «بابای آمریکایی» به جای یک موجود فضایی صورتی پشمالو حرف زد که تبدیل به خود کیم می شود.

5.«گلن کلوز» هم در انیمیشن محبوب «سیمپسون ها» صدایش را به «مونا سیمپسون» قرض داده است. البته این اولین تجربه او در زمینه صداپیشگی نیست و او در انیمیشن های شناخته شده ای مثل «تارزان»، «شنل قرمزی» و «پینوکیو» نیز ایفای نقش کرده است.

94 12 2jnews4848 صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

6.به احتمال زیاد فکرش را نمی کردید «تیلور سوییفت» با ده جایزه گرمی صدایش را برای حرف زدن در کارتون ها هم مورد استفاده قرار داده باشد. او در انیمیشن «لوراکس» در کنار «زک افرون» صداپیشگی کرده و به جای «آدری» حرف زد.

94 12 2jnews4849 صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

7.هر کار عجیب و غریبی از «کارا دلوینیه» بر می آید، به لیست این کارها صداپیشگی به عنوان دی جی رادیویی برای بازی «ماشین دزدی بزرگ» (Grand Theft Auto V ) را نیز اضافه کنید. جالب تر این که صدای «کارل لگرفلد» را هم از یکی از شبکه های رادیویی دیگر این بازی به عنوان یک دی جی می توانید بشنوید.

94 12 2jnews4850 صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

8.اگر برایتان جالب است که بدانید صدای دوست داشتنی ترین نقش منفی دنیا به چه کسی تعلق دارد باید بگوییم که این لهجه غلیظ اروپای شرقی «گرو» در کارتون «من نفرت انگیز» به کسی جز «استیو کارل» تعلق ندارد. استیو آنقدر در نقشش غرق شده بود که در برنامه «الن دی جنرز» هم با همین صدا حرف می زد.

94 12 2jnews4851 صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

9.به احتمال زیاد همه می دانند که «جورج کلونی» به جای شخصیت اصلی انیمیشن «آقای روباه شگفت انگیز» یعنی همان «آقای روباه» حرف زده است. ولی آیا این را می دانستید که صدای همسرش به چه کسی تعلق دارد؟ در ابتدا قرار بود «کیت بلانشت» به جای خانم روباه حرف بزند، ولی در نهایت صداپیشگی این شخصیت را بانوی آهنین، «مریل استریپ»، انجام داد.

94 12 2jnews4852 صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

10.«الن دی جنرز» صدایش را به عنوان «دوری» به برنده جایزه اسکار بهترین انیمیشن سال 2004، یعنی «در جستجوی نمو»، قرض داد. یک خبر خوب برای طرفداران این کارتون هم داریم که دنباله این کارتون با عنوان «در جستجوی دوری» امسال به سینماها خواهد آمد.

94 12 2jnews4853 صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

11.این هنرپیشه بامزه دوست داشتنی، «اون ویلسون»، صداپیشگی شخصیت «مک کویین» در کارتون «ماشین ها» را به عهده داشت. او با صدای خیلی جذابش در انیمیشن «آقای روباه شگفت انگیز» نیز حضور داشته است.

94 12 2jnews4854 صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

12.«آنجلینا جولی» در زمینه صداپیشگی تازه کار نیست و سال ها قبل به جای «لولا» در کارتون «داستان کوسه» نیز حرف زده است. او همچنین در هر سه قسمت «پاندای کونگ فو کار» با مهارتی بسیار صدایش را به «تایگریس» قرض داده است.

94 12 2jnews4855 صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

13.حدود بیست سال از زمانی که کارتون «آناستازیا» را تماشا کردیم می گذرد، ولی به احتمال زیاد کمتر کسی می داند که «مگ رایان» به جای شخصیت اصلی این کارتون، یعنی «آناستازیا» حرف زده است. البته آن آوازهای بینظیر را مگ نخوانده و صدای آناستازیا در آوازها به «لیز کلوی» تعلق دارد.

94 12 2jnews4856 صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

14.می دانستید که صدای سوپر قهرمان دوست داشتنی کارتون «شگفت انگیزها»، «فروزون» متعلق به «سموئل ال جکسون» است؟ او قرار است برای قسمت دوم این مجموعه نیز صدایش را به این شخصیت بدهد، ولی اگر طرفدار این کارتون هستید باید تا سال 2019 برای تماشای قسمت دوم آن صبر کنید.

94 12 2jnews4857 صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

15.هنرپیشه دنیای کمدی «امی پولر» این اواخر در زمینه صداپیشگی نیز شروع به فعالیت کرده است و اولین نقش خود را سال گذشته و برای کمپانی پیکسار و انیمیشن «پشت و رو» (Inside Out)  ایفا کرده است. صدای او  را به عنوان صدای نقش اول این انیمیشن خواهید شنید.

94 12 2jnews4858 صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

16.بعضی از صداها هستند که تمام جذابیت یک شخصیت کارتونی به آنها بستگی دارد و «دنی دویتو» نیز با صدایش به شخصیت «فیلوکتتس» در کارتون «هرکول» جذابیتی فوق العاده بخشید. حتی حالت های چهره این شخصیت در هماهنگی با چهره دویتو ساخته شده است.

94 12 2jnews4859 صدای ستاره های هالیوودی روی شخصیت های کارتونی

 برترین ها

عضویت در تلگرام جذاب

پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی