ads
adsads
+

مروری بر گذشته

مطالب جدید سایت

دنیای مد

سلامت

بیوگرافی هنرمندان

عجایب اسرار آمیز جهان

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون

سینمای هالیوود در سال ۲۰۱۷

 سینمای هالیوود در سال ۲۰۱۷

سینمای هالیوود در سال ۲۰۱۷

آن چه هیچ وقت تازگی نداشته این که اول هر سال می شنویم «امسال سینما با فیلم هایی مهم و بزرگ تماشاگران را مسحور خواهد کرد». اما… خُب، نباید بدبین بود. همیشه جای امید و خوش بینی باقی است. این است که برای سال ۲۰۱۷ طبق روال معمول سازندگان هالیوودی به قول خودشان آثار چشم گیری را در دست ساخت دارند.

به گزارش بانی فیلم، در این جا به برجسته ترین آن ها اشاره می کنیم:

 

«دونده تیز ۲۰۴۹»– Blade Runner 2049 

ریدلی اسکات و هریسون فورد ۳۴ سال است که می خواهند دنباله ای بر فیلم تخیلی «دونده تیز» متعلق به سال ۱۹۸۲ داشته باشند. لیکن این دنباله سازی انجام نگرفت تا آن که دنیس ویلنوو (سازنده «سیکاریو» و «ورود») ساخت آن را برعهده گرفت. این بار هم قهرمان اصلی «ریک دکارد» (فورد) است، هم چنان همان ماشین کشنده و داستان از آن جا آغاز می گردد که او ۳۰ سال است ناپدید شده. اینک شخصیتی جدید به نام «کی» (رایان گاسلینگ) حامل رازی است که می تواند جامعه را از هرج و مرج رهایی بخشد… در «دونده تیز ۲۰۴۹» هم چنین ستارگانی چون آناد آرماس، رابین رایت و جارد لتو بازی دارند (تاریخ نمایش: ۶ اکتبر ۲۰۱۷).

 

 «کوکو»- CoCo 

در این انیمیشن سحرانگیز پیکسار، یک پسرک مکزیکی با گیتار و موسیقی اش به مبارزه برای احیای خانواده برمی خیزد. فیلمی را لی آنگریش (سازنده «داستان اسباب بازی ۳») کارگردانی می کند و ماجرایش به تعطیلی مکزیک یعنی «روز مُرده» برمی گردد. «میگل» (با صدای آنتونی گونزالس) پسربچه ۱۲ ساله ای است و یک نوازنده گیتار آماتور که خانواده اش موسیقی را منع کرده اند. اندوه این عمل خانواده پسرک را به سرزمین مُردگان می کشاند و او در آن جا با روح پدر و پدربزرگ هایش مواجه می شود. انیمیشن «کوکو» لبریز از موسیقی است و نگاه به فرهنگ مکزیک… (تاریخ نمایش: ۲۲ نوامبر ۲۰۱۷).

 

«آن»- It 

رمان دلهره ای و هراس انگیز استیون کینگ ترسیم لابیرنتی در زیر سیستم شهری «دری» در «مین» است. ماجرای یک دلقک جنایتکار (بیل اسکارسگارد) که پشت آن چهره رنگ کرده سفید با خود ترس و وحشت، مصیبت و اعمال شیطانی به همراه می آورد… کارگردان آندرآس موکیاتی (سازنده «ماما») گفته است این هیولا رها شده چونکه نمی خواهد در سایه باقی بماند (تاریخ نمایش: ۸ سپتامبر ۲۰۱۷).

 

«لیک عدالت»- Justice League 

به دنبال نبرد بتمن علیه سوپرمن، سازندگان به صرافت افتادند تا جمعی از قهرمان های قصه های مصور را (از جمله «فلاش») گرد هم آورند و در حقیقت «لیگ عدالت» را پایه ریزی کنند تا به اتفاق دنیا را نجات دهند. کارگردان زاک اسنایدر («بتمن علیه سوپرمن: ظهور عدالت») معتقد است از طریق این قهرمان های استقلال طلب می توان هدف از جنگیدن و مبارزه آنان را دریافت. ازرا میلر پوشیده در نقاب نوعی تازه از «فلاش» را تجسم می بخشد و همراه با بتمن (بن افلک) و زن عجیب (گال گادو) غرور و خودخواهی شان را در نبردها به اثبات می رسانند (تاریخ نمایش: ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷).

 

«دانکرک»- Dunkirk 

در ماه مه ۱۹۴۰ متفقین با سناریویی ترسناک آماده شدند این که تنها راه رهایی حدود ۴۰۰ هزار سرباز مستقر در سواحل «دانکرک» فرانسه از دست قوای هیتلر فرار از طریق کانال انگلستان است. طی هشت روز آن ها توانستند رقم قابل توجهی از سربازان را نجات دهند. در تاریخ انگلستان رهایی از دانکرک لحظه ای خاص تاریخی محسوب می گردد. کریستفر نولان (خالق سه گانه «شوالیه تاریکی») با شرکت تام هاردی، کنت برانا، مارک رایلنس و سیلیان مورفی این حماسه دلهره آمیز را به تصویر برگردانده است. به گفته نولان مهم ترین نکته در انجام عملیات دانکرک وجود جوان ها و سربازان بی تجربه است و او نقش عمده را به بازیگر تازه ای به نام فیونا وایتهد سپرده است (تاریخ نمایش: ۲۱ ژوییه ۲۰۱۷).

 

«کاپیتان زیرشلواری»- Captain Under pants 

امسال بار دیگر با زن عجیب و اسپایدرمن رو به رو خواهید شد اما نه به صورت آن ابر قهرمانان بل به طریق انیمیشن و برداشت از کتاب های ممنوعه «دیو پیلکی» با قهرمان «کاپیتان زیرشلواری» (کوین هارت) و رفیق او (توماس میدلویش) که می خواهند مدافع کره زمین باشند… کارگردان دیوید سورن درباره این قهرمان تازه گفته است: «او ابر قهرمانی بانمک است که خیال می کند همه قدرت ها دست اوست ولی هیچ قدرتی ندارد» (تاریخ نمایش: ۲ ژوئن ۲۰۱۷).

 

«جان ویک: فصل ۲»– John Wick: Chapter 2 

در دنباله فیلم اکشن ۲۰۱۴ مجدداً کیانو ریوز به همراه همبازی اش لارنس فیشبرن در فیلم «متریکس» وارد ماجراهایی دلهره انگیز می شود. فیشبرن درباره نسخه دوم گفته که فیلم اول برایش لذت بخش بوده و در فیلم دوم هم با حوادثی درگیرکننده رو به رو خواهیم شد. او نقش «باوری کینگ» را دارد که سردسته زیرزمینی های شهر نیویورک است و به «جان ویک» (کیانو ریوز) کمک می کند تا مأموریت خود را به انجام رساند (تاریخ نمایش: ۱۰ فوریه ۲۰۱۷).

 

«مومیایی»- The Mummy 

تام کروز و راسل کرو می کوشند نفسی تازه به این موضوع کهنه نشدنی بدهند. در فیلم تازه الکس کورتزمن، شخصیت اصلی داستان «نیک مورتون» (کروز) موجودی سرسخت و کنجکاو است که برای کشف جدیدی به مصر باستان می رود. در مقابل او «دکتر هنری» (کرو) همیشه خشمگین و عصبانی است. «مومیایی»- پس از شکست آخرین آن- می خواهد هیولاهای قدیم یونیورسال را دوباره زنده کند (تاریخ نمایش: ۹ ژوئن ۲۰۱۷).

 

«موجودات بیگانه: پیمان»- Alien: Covenant 

کارگردان ریدلی اسکات علمی/ تخیلی کلاسیک خود را این بار به کمک یک قهرمان زن به شکل دیگری بازگو کرده است. او گفته است: «بعد از پنج دهه دیگر سخت است که بتوان مردم را ترساند. به نظرم آسان تر است که بشود آنان را خنداند. آیا می توان ترس ایجاد کرد؟ به گمانم مشکل است». کاری که اسکات با فیلم «موجودات بیگانه» (Alien) در سال ۱۹۷۹ کرد به نظر بعید می رسد که بتواند با «موجودات بیگانه: پیمان» مجدداً تکرار کند. قصه گروهی را در یک کشتی فضایی نشان می دهد که تصور دارند سیاره ای جدید به سوی آن ها در حرکت است و بایستی فرار کنند. با توجه به دنباله ای که به اسم «پرومتیوس» ساخت احتمال دارد این بار هم موفق شود (تاریخ نمایش: ۱۹ مه ۲۰۱۷).

 

«ارواح ما در شب»- Our Souls at Night 

پنجاه سال پس از بازی در فیلم «پابرهنه در پارک»، جین فاندا و رابرت ردفورد با یکدیگر در این درام برداشت از آخرین رمان کنت هاراف؛ مقابل دوربین رفته اند. این دو بازیگر محبوب در سال ۱۹۷۹ هم در فیلم «سوارکار الکتریکی» همبازی شده بودند. درباره موضوع «ارواح ما در شب» کسی چیزی نمی داند و سازندگان آن را از رسانه ها مخفی نگه داشته اند. اما آن چه معلوم است این که فیلم موضوعی عاشقانه دارد (تاریخ نمایش: زمستان ۲۰۱۷).

  

 «جنگ برای سیاره میمون ها» 

War for the Planet of the Apes 

سومین فیلم از سری دوم تخیلی «سیاره میمون ها»- که آخرین قسمت آن در سال ۲۰۱۴ با عنوان «ظهور سیاره میمون ها» به بازار آمد- ماجرای قهرمان داستان «سزار» (اندی سرکیس) را دنبال می کند که به شکل میمون درآمده و دیگر هیچ گونه احساسی نسبت به آدم ها ندارد. اینک خود را آماده می سازد تا نومیدانه سردسته انسان ها یعنی سرهنگ (وودی هارلسن) را پیدا کرده و به قتل برساند. در این مأموریت «سزار» دختر جوان لالی (آمیا میلر) را همراه می برد. کارگردان مت ریوز در خصوص فیلم معتقد است: «جنگ بین انسان ها و میمون ها در حقیقت جنگ در روح سزار است و دخترک همراه نشانه بشر در کنار اوست» (تاریخ نمایش: ۱۴ ژوییه ۲۰۱۷).

 

«زن عجیب»-‌Wonder Woman 

در هر یک از این کمیک بوک ها قهرمان لحظه ای است در می یابد که باید در جای خودش قرار گیرد و هدف درست را دنبال کند. برای «زن عجیب» این لحظه زمانی فرا می رسد که او از فرمان مادرش «ملکه هیپولیتا» (کانی نیلسن) سرپیچی می کند و به گروه جنگجویان زن جزیره می پیوندد تا شمشیر جادویی آمازون را بدزدد. زن عجیب (گال هادو) سپس عازم اروپا می شود تا انسانیت را نجات دهد (تاریخ نمایش: ۲ ژوئن ۲۰۱۷).

 

 «نجات غریق»- Baywatch 

این بار در این قصه کمدی پُر هیجان دواین جانسن و زاک افران به قالب نجات غریق هایی می روند که سریال آن با شرکت دیوید هسلهاف و پاملا آندرسن در مه ۱۹۸۰ محبوب شده بود (هسلهاف و آندرسن هر دو در این فیلم نقش هایی کوتاه برعهده گرفته اند). به هنگام فیلم برداری در سواحل فلوریدا پاپاراتسی ها لحظه ای بازیگران را راحت نمی گذاشتند خاصه الکساندرا داداریو ـ‌ به نقش محبوبه زاک افران ـ و پریناکا چوپرا که نقش منفی زن را به عهده گرفته است. کارگردان ست گوردن گفته است: «برای من مقدم از هر چیز داستان آن بود و خصوصاً توجه بیش تر به اکشن ها که تازگی داشته باشد» (تاریخ نمایش: ۲۶ مه ۲۰۱۷).

 

«شهر گم شده زی»-The Lost City of z 

چارلی هانام و رابرت پاتینسن دو کاشفی هستند که امیدوارند بتوانند اسرار آمازون را فاش کنند… هانام که به نقش سیاح «پرسی فاست» ظاهر می گردد و همراه همکارش پاتینسن به نقش «هنری کاستین» کار مشکلی را برای بازی در این فیلم انجام داده اند. پنج ماه طول مدت زمان فیلم برداری در سخت ترین محل ها، گرفتاری های زیاد را پیش آورد اما به  عقیده هانام همین زمان سبب شد تا وسوسه شخصیت داستان «فاست» را دریابد. او می گوید: «کار سخت در کلمبیا نتیجه اش خوشبختانه راضی کننده بود» (تاریخ نمایش: ۱۴ آوریل ۲۰۱۷).

 

 

 پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی