ads
adsads
+

مروری بر گذشته

مطالب جدید سایت

دنیای مد

سلامت

بیوگرافی هنرمندان

عجایب اسرار آمیز جهان

  • جذاب
  • دیدنی
  • دنیای مد
  • مطالب طنز
  • سلامت
  • عکس
  • بیوگرافی هنرمندان
  • عجایب
  • گوناگون

سرقت برای مصرف شیشه و خوشگذرانی +عکس

مجموعه : مجله خبری

 سرقت برای مصرف شیشه و خوشگذرانی

سرقت برای مصرف شیشه و خوشگذرانی

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، فردی با مراجعه به کلانتری 135 آزادی به مأمورین اعلام داشت که توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید سفیدرنگ، مورد زورگیری و سرقت گوشی تلفن همراه و وجه نقد قرار گرفته است.

 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت بعنف» و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

مالباخته پس از حضور در پایگاه پنجم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت:در میدان آزادی، به مقصد تهرانسر سوار یک دستگاه خودرو پراید مشکی شدم که در میانه ی راه، دو سرنشین صندلی جلو و عقب با تهدید چاقو اقدام به گرفتن گوشی تلفن و پول همراهم کرده، پس از آن مرا از ماشین پیاده و به سرعت از محل متواری شدند.

 

کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بررسی پرونده سرقت های مشابه اطلاع پیدا کردند که سرقت های مشابه دیگری توسط سرنشیان یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ در مناطق غرب و جنوب غرب تهران به وقوع پیوسته که در یک مورد از سرقت ها، سارقان از مالباختگان را که در برابر آنها مقاومت کرده بود ابتدا با چاقو مورد ضرب و جرح قرار داده و نهایتا پس از سرقت وجوهات نقد و گوشی تلفن همراهش، وی را در بیابان های غرب تهران رها و متواری شده بودند.

 

با توجه به حساسیت پرونده در خصوص وقوع سرقت های بعنف توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ، کارآگاهان با تجمیع اطلاعات بدست آمده از مالباختگان و همچنین دیگر اقدامات پلیسی موفق به شناسایی خودرو پراید سفید رنگ مورد استفاده از سوی این گروه از سارقین شدند.

 

با شناسایی مالک خودرو به نام مصطفی، کارآگاهان با بررسی سوابق وی اطلاع پیدا کردند که او از مجرمین سابقه داری ای است که دارای سوابق متعدد دستگیری در شهرستان اسلامشهر بوده و بارها به اتهام ضرب و جرح و سرقت دستگیر و روانه زندان شده است.

 

با شناسایی مصطفی به عنوان یکی از اعضای گروه سارقان بعنف، وی تحت مراقبت نامحسوس پلیسی قرار گرفت و پس از آن دیگر اعضای گروه بنام های «پیمان»، «مهدی»، «کاظم»، «هاشم» و حامد که بین 18 تا 21 سال سن داشتند در منطقه اسلامشهر شناسایی شدند.

 

با شناسایی مخفیگاه تمامی متهمان در شهرستان اسلامشهر، هماهنگی های لازم قضایی انجام و کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام و در چند عملیات همزمان، تمامی اعضای این گروه را دستگیر و به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

 

متهمان پس از انتقال به پایگاه پنجم پلیس آگاهی و مواجه حضوری با مالباختگان و همچنین اطلاع از دستگیری یکدیگر، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به دهها فقره زورگیری در پوشش مسافرکشی در مناطق غرب و جنوب غرب تهران به ویژه در محدوده های شهرری، آزادگان، آزادی و … اعتراف کردند.

 

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: در ادامه رسیدگی به پرونده و بررسی وقوعات مشابه، گروهی از شکات و مالباختگان به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت و متهمان صراحتا و به صورت کامل مورد شناسایی قرار گرفتند.

 

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی ادامه داد: تمامی متهمان به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد داشته و برابر اعترافات تکمیلی ، عمده پول حاصله از فروش گوشی های تلفن همراه و همچنین وجوه نقد بدست آمده از سرقت ها ، از سوی متهمین صرف هزینه موادمخدر و بعضا مسافرت های گروهی آنها به شهرهای شمالی کشور شده است.

 

وی با اشاره به کشف دو دستکاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 از متهمان، گفت: با توجه به کشف دو دستگاه موتورسیکلت هوندا 125 و برابر اعترافات سارقین، کارآگاهان با بررسی پرونده های سرقت بعنف صورت گرفته توسط سرنشیان دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 و دعوت از گروهی از مالباختگان که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته بودند و نهایتا شناسایی متهمین توسط این گروه از مالباختگان، اطمینان پیدا کردند که عمده وقوعات سرقت های بعنف سه یا چهار نفره توسط سرنشیان دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 در مناطق غرب و جنوب غرب تهران نیز توسط این گروه از سارقین انجام شده است.

 

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: با توجه به اعتراف صریح متهمان به دهها فقره سرقت به عنف در مناطق غرب و جنوب غرب تهران و به منظور شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهمان، از شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت، زورگیری، ضرب و جرح، تهدید و … قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان به نشانی پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

 

 پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی