ads
adsads

مروری بر گذشته

مطالب جدید سایت

دنیای مد

سلامت

بیوگرافی هنرمندان

عجایب اسرار آمیز جهان

 • جذاب
 • دیدنی
 • دنیای مد
 • مطالب طنز
 • سلامت
 • عکس
 • بیوگرافی هنرمندان
 • عجایب
 • گوناگون

جراحی زیبایی بینی چه تاثیری در جذابیت چهره دارد

جراحی زیبایی بینی چه تاثیری در جذابیت چهره دارد

 

بینی یکی از اعضای صورت است که در مرکز آن قرار دارد. بینی باید متناسب با دیگر اجزای صورت شکل هندسی مناسبی داشته باشد. بینی نافرم باعث شده تا دیگر اجزای صورت نیز زیبا به نظر نرسند. بعضی از افراد به دلایل مختلفی اعم از شکستگی، ضربه و یا به طور ژنتیکی بینی بد فرمی دارند.

 

جراحی زیبایی بینی چه تاثیری در جذابیت چهره دارد

آشنایی با جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از زیر شاخه‌های جراحی پلاستیک محسوب می‌شود. جراحی زیبایی بینی نوعی جراحی کوتاه مدت است که معمولا طی 2 الی 3 ساعت انجام می‌شود. طی جراحی زیبایی بینی جراح پلاستیک یا متخصص گوش و حلق و بینی، ابتدا روی پوست برشی ایجاد می‌کند در روش جراحی بینی به روش باز برش بینی روی پوست زده شده؛ درحالی که در جراحی بینی به روش بسته برش بینی از داخل بینی زده می‌شود. پس از ایجاد برش جراح تغییرات بینی را با توجه به نوع و فرم آن انجام می‌دهد و پوست بینی را بخیه می‌زند. از طرفی جراحی زیبایی بینی تنها برای زیبایی و جذابیت بینی کاربرد ندارد؛ بلکه افرادی که از پلیپ بینی رنج می‌برد نیز با استفاده از جراحی زیبایی قابل درمان می‌باشند.

 

ویژگی‌های مهم در جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی

نحوه انجام جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی امروزی از شکل گذشته خود فاصله گرفته است. امروزه جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی ویژگی‌هایی دارد که عبارتند از:

 • جراحی زیبایی بینی با حفظ عملکرد تنفسی
 • عدم نیاز به استفاده از تامپون بینی که باعث گرفتگی و خشکی دهان بیمار می‌شود.
 • کاهش مقدار کبودی و تورم بینی
 • استفاده از ابزارهای جدید برای کاهش عوارض و خطرات جراحی زیبایی بینی

 

بایدها و نبایدهای جراحی زیبایی بینی

هر چند جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از جراحی‌های ساده محسوب می‌شوند؛ اما نکاتی باید قبل و بعد از آن رعایت شود که در نتیجه جراحی زیبایی بینی تاثیر زیادی می‌گذارد. پیش از جراحی زیبایی بینی تنها به رعایت نکات ساده‌ای نیاز است. معمولا چند روز پیش از انجام جراحی زیبایی بینی بهتر است از خوردن داروهای رقیق کننده حون خودداری کند. از طرفی هشت ساعت قبل از جراحی زیبایی بینی نباید  غذایی خورده و یا آشامیده شود؛ چرا که محتویات معده در زمان جراحی به مری باز می‌گردد. پس از جراحی زیبایی بینی باید نکات زیادی را رعایت کرد تا ساختار و فرم بینی دچار تغییر نشود. پس از جراحی بینی به مدت چند روز باید از مایعات استفاده شود تا به بینی فشار نیاید. همچنین پس از جراحی زیبایی بینی بیمار باید از آنتی بیوتیک استفاده کند تا هر گونه عفونت در بینی به حداقل برسد. از طرفی بسیاری از بیماران پس از جراحی بینی به انجام فعالیت‌های بدنی شدید می‌پردازند که در این صورت بافت بینی به خوبی جوش نمی‌خورد و باید دوباره جراحی بینی را انجام دهند. به همین دلیل بهتر از پس از جراحی زیبایی بینی به مدت یک هفته الی ده روز از انجام ورزش و فعالیت‌های شدید خودداری کنید. یکی دیگر از نکات مهمی که باید پس از جراحی زیبایی بینی رعایت شود؛ استفاده از عینک و عینک آفتابی است. افرادی که این جراحی زیبایی را انجام می‌دهند و از مشکلات بینایی برخوردارند؛ معمولا یک الی دو ماه نباید از عینک استفاده کنند.  این افراد می‌توانند به جای عینک لنز طبی را به کار ببرند و یا اینکه عینک را با استفاده از چسب‌های کاغذی به پیشانی خود وصل کنند.

 

جراحی زیبایی بینی چه تاثیری در جذابیت چهره دارد

عوارض جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از معدود جراحی‌‌هایی است که عوارض زیادی ندارد. معمولا بیشترین نگرانی کسانی که می‌خواهند جراحی زیبایی انجام دهند؛ عدم نتیجه جراح دلخواه است که این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد؛ چرا که معمولا پیش از انجام جراحی، پزشک متخصص درباره فرم بینی دلخواه بیمار از او سوال می‌کند.  کبودی و تورم موقت معمولا پیش از جراحی زیبایی بینی ایجاد می‌شود که به مدت یک ماه پس از جراحی کاملا از بین می‌برد. از طرفی خونریزی، سوراخ یا زخم در تیغه بینی، مشکلات پوستی یا حساسیت در اثر چسب‌های روی بینی، عفونت  و انسداد بینی بر اثر تورم یا چسبندگی بینی از سایر عوارض جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی به شمار می‌آیند.

این مقاله توسط واحد محتوای سایت ایرانگان تولید شده و هرگونه کپی‌برداری از آن با ذکر منبع بلامانع است.

 پربیننده ترین مطالب

ایستگاه طنز و شادی

فال و طالع بینی